Silni Vučević u derbiju Floride

by ; RTCG | 22:12:2016 | 14:07:24

Košarkaši Orlanda savladali su Majami u gostima nakon dva produžetka sa 130:136, a jedan od najzaslužnijih za pobjedu Medžika bio je crnogorski centar Nikola Vučević.

Orlando je dva puta bio blizu poraza - na minut do kraja regularnog dijela meča gubio je sa pet poena razlike, a u posljednjih 40 sekundi prvog produžetka morao je da nadnoknadi četiri poena zaostatka.

Ipak, stigao je do vrijedne pobjede u derbiju Floride i tako još jednom pokazao da mu ove sezone mnogo bolje ide na gostujućim terenima. "Magični" su na svom parketu slavili na samo pet od deset mečeva, dok na strani imaju samo jedan poraz, a sedam pobjeda.

Majami je imao 12 poena prednosti u prvom poluvremenu, u posljednjoj četvrtini vodio je sa devetrazlike, ali Orlando je u završnici meča naperavio seriju 12:0 a potom u produžetcima još dva puta sustizao protivnika.

Vučević je sinoć bio najbolji igrač Orlanda. Crnogorski centar je postigao 26 poena i imao 12 skokova, a pobjedi je doprinio i Evan Furnije koji je takođe ubacio 26 poena, a Francuz je pogodio trojku na minut i po do kraja drugog produžetka kojom se Orlando došao do nedostižne prednosti.

"Tokom cijelog meča smo se borili i to nam se na kraju isplatilo", kazao je Furnije nakon meča.

Kod Hita, Tajler Džonson je ostvario rekord karijere postigavši 32 poena, što je najboji učinak igrača s klupe u istoriji Majamija. Hasan

Vajtsajd je meč završio sa 32 poena i 15 skokova, dok je Goran Dragić ubacio 19 poena.

Sinoć je blistao Demarkus Kazinsu koji je u trijumfu Sakramenta nad Portlandom 126:121 za 40 minuta postigao 55 poena, uz 13 skokova i tri blokade, a potpuno nevjerovatna scena viđena je u samom finišu.
Junak večeri je na kraju isključen pošto je pljunuo ka klupi protivnika. Već je otišao u u svlačioniocu ali su sudije promijenile odluku, nakon čega se vratio na parket i odveo svoj tim do 11. trijumfa u sezoni.

Golden Stejt je bez problema savladao Jutu, koja je doživjela najgori poraz u sezoni. "Džezeri" su positgli samo 79 poena, dok su "Ratnici" brojali do 104. Stef kari je ubacio 25 poena, koliko i cijela startna petorka Jute zajedno.

Kevin Durent je dodao 22, peti više od Kleja Tompsona, dok je Drejmond Grin upisao 15 poena, 4 asistencije, 11 uhvaćenih i 5 ukradenih lopti.

Produžetak se igrao i u Milvokiju, gdje je aktuelni šampion Klivlend uspio da upiše 20. pobjedu, najviše zahvaljujući Lebron Džejmsu.
"Kralj" je meč završio sa 34 poenai postao osmi strijelac u istoriji najjače lige svijeta, a uz to je uhvatio 12 lopti i imao sedam asistencija. Kajri Irving ga je pratio sa 28 poena i po pet skokova i asistencija.

San Antonio je trojkom Petija Milsa 12,9 sekundi prije kraja savladao Hjuston u teksaškom derbiju (102:100).

Kavaj Lenard je predvodio Sparse sa 21 poenom, po pet skokova i ukradenih lopti i četiri asistencije, a odličnu pratnju pružio je Lamarkus Oldridž koji je upisao 17 poena, 10 skokova i pet asistencija.

S druge strane, Džejms Harden je ubacio 31 poen, uz 10 skokova i sedam asistencija, Trevor Ariza je postigao 16, a Erik Gordon 13 poena.