Partija sezone Marka Mugoše u Litvaniji ostala bez hepienda

by Ilija Kovačević / foto Champions League | 17:01:2017 | 19:30:42

Juventus Utena – Mornar 82 – 74 (14:24, 26:12, 23:13, 19:25)

Utena, “Gradska dvorana”, gledalaca oko 2.000.
Sudije ; Panagiotis Anastopuolos (Grčka), Marek Malisžewski (Poljska), Markos Michaelidis (Švajcarska)

Juventus ; Digs 13, Parker 2, Bičkauskis 6, Best 15, Kietis, Čepukaitis 8, Šalenga 10, Vasilijus 11, Galdikas 10, Šulskis 7.

Mornar ; Hadžibegović, Ćalić, Džons 7, B. Radunović 13, Mijović, Elis 2, Vujošević, Pavić, Mugoša 24, Tejtum, Voler 20, Bakić 8.

Košarkaši Mornara upisali su deseti poraz u FIBA Ligi šampiona, a imaju i tri pobjede. Barani su večeras u Litvaniji poraženi od Juventusa 82 – 74, iako su u finišu meča, odnosno  na četiri minuta prije kraja imali svega pola koša zaostatka (72:71). Ovim porazom su izgubili i teoretske šanse da se kao najbolja peta ekipa u grupi, plasiraju u dalje takmičenje.

Goste, koji su bili na korak od novog iznenađenja (u prošlom kolu pobijeđen Avelino u gostima), predvodio je sjajni Marko Mugoša sa 24 poena (trojke šutirao (6:5 - dva skoka), te Antabia Voler sa 20 i Balša Radunović sa 13 poena.

Iako su puleni Đorđija Pavićevića prvu četvrtinu dobili 24:14, a potom dozvolili rivalu serijom 10:0 da uhvate priključak, na poluvrijeme se otišlo sa minimalnim vođstvom domaćina 40:36.

U nastavku je uslijedilo nešto lošije izdanje Barana, uz to povrijedili su se Elis i Džons, ali su Barani i bez njih dvojice uspjeli da minus od 21 poena razlike (70:49), serijom (22:2) istope prednost rivala na svega pola koša minusa.

Ipak, sjajna partija prije svih Marka Mugoše, ostala je bez završnog učinka, odnosno novog iznenađenja.

U poslednjem 14. kolu “D” grupe FIBA Lige šampiona, Mornar u srijedu 25. januara dočekuje ekipu Strazbura od 20 sati.

Utakmicom protiv Francuza, Barani će završiti ovogodišnje evropsko nadmetanje.