Košarkaši Mornara propustili prvu meč loptu za opstanak

by Ilija Kovačević / foto Miki Bijedić | 22:02:2017 | 18:27:53

Mornar – Mega Leks 81 – 89 (22:16, 22:28, 11:26, 26:19)

Bar ; SD “Topolica”, gledalaca oko 1.700.
Sudije ; Ilija Belošević (Srbija), Dragan Nešković (Srbija), Igor Mitrovski (Makedonija)

Mornar ; Anderson, Džons 14, Vitkovac 2, B. Radunović, Vujošević 6, Ćalić 2, Tatum 5, Elis 10, Pavić 14, Mugoša 6, Voler 10, Bakić 12.

Mega Leks ; Mušidi 7, Rebić 8, Jaramaz 21, Spasojević 5, Glogovac, Kaba 1, Zagorac 11, Simeunović 2, Tejić 9, Novak 12, Kapetanović, Marelja 13.

Košarkaši Mornara poraženi su večeras u Baru od Mega Leksa 89:81, u utakmici 23. kola ABA lige. Po četvrtinama je bilo (16:22, 28:22, 26:11 i 19:26).

Barani su na ovaj način propustili prvu meč loptu za opstanak i sebi zakomplikovali život u ABA ligi, dok su gosti ovim trijumfom najvjerovatnije obezbijedili opstanak.

Mornar su za opstanak potrebne najvjerovatnije dvije pobjede, naredne subote u Novom Mestu protiv Krke i nad Igokeom u Baru kroz nedjelju dana.

Domaći su odlično počeli meč i preko Vujoševića, Džonsa i Volera stekli 12 poena prednosti sredinom ovog perioda 18:6. I u drugom periodu Barani su diktirali ritam sve do finiša ovog perioda kada su puleni Đorđija Pavićevića imali prednost od devet poena 42:33.

Ipak, serijom 11:2 gosti su na veliki odmor otišli sa neriješenim ishodom 44:44, i to je bio ključni period meča.

“ Ono čega sam se pribojavao, nažalost se u ovom meču i dogodilo. A to je da određeni igrači, u organizaciji kluba u kojoj su maksimalno ispoštovani, i nema nikakvih dugovanja ili bilo kakvih drugih problema, ne odigraju najbolje što mogu onda kada je najpotrebnije. Mislim da je odlučio psihološki moment, da nakon našeg vođstva punih 18-19 minuta dozvolimo nekoliko nesmotrenih grešaka, prepustimo gostima par lakih poena i mogućnost da se do odlaska na odmor trojkom u poslednjoj sekundi potpuno vrate u meč. Trebala nam je ova pobjeda, kako sada stvari stoje do kraja će nam biti potrebne dvije u preostala tri kola. Malo vremena imamo za oporavak i analizu, a meč sa direktnim rivalom je već u subotu. Mislim da ako pristup bude drugačiji možemo slaviti u Novom Mestu, i onda lakše dočekati duel sa Igokeom. Sada vam garantujem, ako opstanemo ove sezone, Mornar će naredne biti mnogo ozbiljnija ekipa u svakom smislu” - rekao je trener Barana Đorđije Pavićević.

Već na početku trećeg perioda domaći se nijesu snašli na odličnu odbranu gostiju, na drugoj strani Jaramaz, Marelja i Novak su “punili” koš Barana pa je u finišu trećeg perioda gost imao plus 15 (55:70), a početkom poslednje četvrtine i svih 20 poena (75:55) nakon serije Mege (19:5) .

Sve što su domaći uspjeli u finišu utakmice da urade i to zahvaljujući prije svega greškama izabranika Dejana Milojevića ali i raspoloženom Bakiću je da smanje ogromnu prednost na pristojnih i konačnih osam poena razlike.

“Naravno da moram biti zadovoljan trijumfom na ovom teškom gostovanju u ovako lijepom ambijentu, ali ne mogu reći da je pobjeda bila očekivana. Da budem precizniji, mogu reći da smo joj se nadali. I srećan sam što smo u tom naumu i uspjeli. Ovo je vjerovatno trijumf koji nam je obezbijedio i primarni cilj, a to je ove sezone bio opstanak u ligi. Čekaju nas tri teške utakmice u kojima ćemo se potruditi da popravimo plasman što više možemo. Mornaru želim svu sreću i opstanak, jer oni to svakako zaslužuju. Presudila je odbrana u trećoj četvrtini, i odluka da Zagorca prebacim na poziciju četiri. Na kraju je bilo i manjih grešaka svojstvenih mladoj ekipi, ali smo ipak zaslužili ovaj trijumf” - kazao je vidno zadovoljan trener Mege Dejan Milojević.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Ognjen Jaramaz sa 21, dok je Aleksandar Marelja ubacio 13 poena.

U ekipi Mornara po 14 poena postigli su Vukota Pavić i Lemon Džons.

Ekipa iz Sremske Mitrovice dobila je i prvi međusobni duel pred svojim navijačima (93:87), a večeras je upisala deveti trijumf ove sezone. Mornar je doživio četvrti uzastopni, ukupno 16. poraz u regionalnom takmičenju.

Mornar će u narednom kolu, u subotu 25. februara u Novom Mestu, igrati sa Krkom.

U nastavku pogledajte PRESS konferenciju nakon utakmice Mornar - Mega Leks ...