Košarkaši Mornara ostvarili veliku pobjedu nad Krkom

Krka – Mornar : 63 : 72 (11:12, 13:7, 12:28, 27:25)

Novo Mesto ; SD „Leon Štukelj“, gledalaca oko 1.000

Sudije ; Radović i Herceg (Hrvatska), M. Juras (Srbija)

Krka ; Rebec 4, Curry 13, Kastrati, Rojc, Kužnik, Jukić 7, Dimec 8, Čebular 11, Ritlop, Bunić 4, Elliot 8, Luković 8.

Mornar ; Džons 10, Vitkovac 5, B. Radunović, Vujošević 6, Ćalić, Mijović, Tatum 5, Elis 11, Pavić 6, Mugoša, Voler 21, Bakić 8.

Košarkaši Mornara napravili su veliki korak ka opstanku u ABA ligi. U jednom od mečeva koji je bio biti ili ne biti za barski tim, puleni Đorđija Pavićevića su ostvarili pobjedu, odnosno upisali osmi trijumf u premijernoj sezoni Jadranske lige, čime su pobjegli sa začelja tabele. Barski tim je dobio i prvi međusobni duel (86:73).

U narednom 25. kolu Barani imaju novu meč loptu za opstanak kada će u subotu 4. marta pred svojim navijačima ugostiti Igokeu i u slučaju tirjumfa ovjeriti opstanak.

Ključan period igre bila je treća četvrtina kada je Voler namjestio ruku uz odličnog Elisa, Džonsa i Bakića gosti su ubacili 28 poena a primili svega 12. Na kraju trećeg perioda bilo je „plus 11“ (36:47), da bi na osam minuta prije kraja meča Barana poveli sa 16 koševa razlike (36:52), uz gromoglasnu podršku 50 – tak Barana koji su stigli u Sloveniju da ih bodre.

Ekipa iz Bara je držala ritam igre do pred sam kraj (57:72) da bi domaći u finišu utakmice spustili razliku na časnih 63:72.

"Veoma teška utakmica. Mi smo došli sa željom i voljom da pobijedimo. Napravili smo veliki korak ka opstanku koji mora biti potvrđen u narednoj utakmici protiv Igoekee u Baru. Za sve nas, za klub, za navijače za cio grad je od velikog značaja da se ABA liga igra i naredne sezone", kazao je igrača Mornara Boris Bokić.

Inače, prvo poluvrijeme je proteklo u obostrano nervoznoj igri sa puno grešaka. Mornar je na kraju prve četvrtine imao vođstvo (11:12) uz šut za tri poena (11:0), da bi domaći u nastavku zaigrali daleko sigurnije. Važnost meča učinio je svoje, Mornar u drugom periodu ništa nije mogao da pogodi sa distance i poludistance a podatak da su postigli svega sedam poena u ovom dijelu igre, dovoljno govori.

Poslije 15-to minutne pauze i nastavka meča, kao da je na parketu bio drugi tim, Barani su igrali sigurno, izgledali veoma moćno, odnosno kao u najboljim ovosezonskim izdanjima. Sve to se i rezultatski odrazilo u korist gostujućih igrača, čime su napravili ogroman korak ka opstanku.

„Teška utakmica naročito u prvom poluvremenu kada ništa nijesmo uspijevali da pogodimo jer su nam se bukvalno tresle ruke. Zaslužili smo da pobijedimo, čekali smo skoro cijelu sezonu da se u gostima radujemo i taj trijumf je večeras stigao. Veliki trijumf koji nas dovodi na korak od opstanka. Krki, takođe želim puno uspjeha u finišu sezone. Ostaju nam još dvije utakmice do kraja ABA sezone. Nadam se da ovaj klub kao i grad koji živi za košarku zaslužuju ABA ligu i naredne sezone i nadam se da će se to i desiti“, kazao je trener Mornara Đorđije Pavićević.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Antabija Voler sa 21, Oktavius Elis ubacio je 11, a poen manje Lamon Džons.

U ekipi iz Novog Mesta, koja je doživjela 17. poraz, najbolji je bio Ronald Li Kari sa 13 koševa.

Mornar će u narednom kolu, u subotu 4. marta, ugostiti Igokeu od 17 sati.