Budućnost povela protiv Mornara u finalnoj seriji

by Ilija Kovačević | 23:04:2017 | 18:48:55

Budućnost Voli – Mornar : 78 – 64 (20:18, 17:14, 26:19, 15:13)

Podogrica ; SC “Morača”, gledalaca oko ; 500.
Sudije ; M. Koljenšić, I. Dragojević, (Podgorica), R. Vojinović (Nikšić)

Budućnost Voli ; Rejnolds, Su. Šehović 11, Subotić 6, Se. Šehović 8, Gordić 14, Baćović, Slavković, Ilić 8, Savović 13, Nikolić 9, Popović, Vranješ.

Mornar ; Hadžibegović 5, Ćalić 5, Džons 20, B. Radunović 4, M. Radunonović, Bakić 1, Ivanović, Pavić 6, Ellis 6, Vujošević 9, Mugoša 2, Woler 6.

U prvoj utakmici finalne serije Play – off-a Erste lige, košarkaši Budućnosti su lakše od očekivanog stigli do vođstva 1:0.

Barani su na momente pokazali zube i bili ravnopravan rival naročito u prvom poluvremenu.

Slab procenat šuta Mornara, naročito za tri poena, svega 16 % (3/19), jedan je od glavnih uzroka loše partije pulena Đorđija Pavićevića u večerašnjem meču. Za dva poena Mornar je imao šut 52% (24/46), dok su slobodna bacanja izvodili u procentu od 64 % (7/11).

Nakon “egala” u prvom periodu, Barani su prvi put na meču poveli sredinom druge četvrtine 22:20. Već u 14. minutu Oktavijus Elis je promašio dva zicera, ali je treći pogodio, pa su Barani poveli još jednom sa minimalnih 24:22.

Tri minuta kasnije, Mornar je izašao iz bonusa trećim faulom Marka Mugoše, a to je kaznio Sead Šehović i vratio Budućnost u vođstvo (30:28).

Na poluvrijeme, odnosno na veliki odmor Budućnost je otišla sa pet poena razlike (37:32). To joj je bila i maksimalna prednost u prvom dijelu, dok je Mornar tri navrata imao prednost od dva poena.

U nastavku skoro da dileme oko konačnog ishoda nije ni bilo. Domaći su prvi put do rekordnih plus 13 stigli u 29. minutu. Zoran Nikolić je jednim od dva bacanja prekinuo prazan hod oba tima za vođstvo (55:42), da bi Hadžibegović trojkom i Pavić za dva, uzvratili za minus 8 (55:47).

Izgledalo je da su Barani opet u naletu, ali je to bilo kratkog daha ! Na osam minuta i 19 sekundi prije kraja, Mornar je najavio uzbudljiv finiš meča. Lamont Džons je pogodio četiri vezana poena, Marko Ćalić je pogodio trojku, pa je trener Đaletić bio prinuđen na tajm-aut. U tom trenutku bilo je svega pet razlike za Budućnost.

Kada su svi očekivali da Mornar "stisne" domaćina i napravi dramu, to se ipak nije dogodilo.

Na nepuna četiri minuta prije kraja, sve je bilo riješeno u korist domaćih. Aleksa Ilić je prvo pogodio za dva, potom i zakucao, pa je Budućnost nanovo otišla na rekordnih plus 13 (73:60). Pavićević je pokušao tajm-autom, ali efekta nije bilo, jer je Džons jedini bio raspoložen za igru u Podgorici.

Na dva minuta prije kraja domaći su došli prvi put na meču do 15 razlike (75:60), kada je Sead Šehović pogodio za dva, čime je i definitivno spuštena zavjesa na prvu finalnu utakmicu.

Druga utakmica finalne serije igra se u utorak veče od 20 sati u SD “Topolica”.