Košarkaško finale prekinuto zbog dojave o bombi

by Ilija Kovačević | 02:05:2017 | 17:13:49

Budućnost Voli – Mornar :      -      . (24:14,

Podgorica ; SC “Morača”, gledalaca oko 3.000
Sudije ; Dragojević (Podgorica), Rutešić (Nikšić), Savović (Podgorica)

Mornar ; Hadžibegović, Ćalić , Džons , B. Radunović , M. Radunović , Bakić , Mijović , Pavić , Elis , Vujošević , Mugoša , Woler .

Budućnost Voli ; Rejnolds , Su. Šehović , Subotić , Raspopović, Gordić , Baćović, Slavković , Ilić , Savović , Nikolić, Popović, Vranješ .

Peta utakmica finalne serije za košarkaškog prvaka Crne Gore između Budućnost Volija i Mornara prekinuta je poslije prve četvrtine iz bezbjedonosnih razloga zbog dojave o bombi

Oficijalni spiker zamolio je gledaoce da mirno napuste dvoranu pred start druge četvrtine.

Utakmica će biti nastavljena sjutra veče (srijeda) od 20 sati i 30 minuta i to od druge četvrtine.

Tako je na žalost košarkaški spektakl u najavi doživio farsu.

A do prekida gledali smo zanimljivih 10 minuta, koji su pripali Podgoričanima.

Domaći su strpljivo gradili prednost do konačnih u prvom periodu (24:14). Mornar je otvorio utakmicu poenima Vujoševića 0:2, potom je uslijedila serija Podgoričana (11:4 i 14:6), da bi Mornar preko Bakića i Džonsa sa dvije “trojke” smanjio na 16:12 …

Poslije lične Radunovića nad Savovićem, te nesportske lične Elisa nad Gordićem domaći su otišli na “plus 10” 22:12 …

Kada su se spremali za nastavak meča, odnosno drugu četvrtinu sudije su prekinule utakmicu iz bezbjedonosnih razloga, što se na žalost često prethodnih dana dešavalo na raznim lokacijama u glavnom gradu Crne Gore.

Bila je ovo 11-ta dojava o bombi u Podgorici za mjesec dana, ali prva na jednom sportskom događaju..