Cedevita osvojila prvi Super kup ABA lige u Baru

Cedevita – Budućnost Voli : 78 – 69 (21:2, 13:33, 22:16, 22:18)

Cedevita ; Ukić, Krušlin 2, Perković, Katić 2, Nichols 19, Musa 10, Cherry 7, Stipanović 20, Tončinić, Murphy 18.

Budućnost Voli ; Ivanović 20, Barović 16, Starovlah, Gordić 12, Baćović, Bojić, Ilić 4, Nikolić 2, Gibson 11, Popović 4, Nikolić.

Košarkaši Budućnost Volija nijesu uspjeli da osvoje trofej Super kupa ABA lige.

Podgorički tim poražen je večeras u Baru, u finalnom meču, od Cedevite 78:69.

Cedevitu su do pobjede i trofeja vodili Andrija Stipanović sa 20 i Demetris Nikols sa 19, dok je Kevin Marfi meč završio sa 18 poena.

U podgoričkom timu najbolji je bio Nikola Ivanović sa 20, Filip Barović je dodao 16, a Nemanja Gordić 12 poena.

Pehar kapitenu pobjedničkog sastava Super kupa Roku Lenu Ukiću, uručio je Sportski direktor ABA lige Žarko Čabarkapa.

Za MVP turnira proglašen je košarkaš Cedevite, centar Andrija Stipanović kome je pehar uručio direktor barskog Mornara Đuro Ostojić.

Jurij Zdovc, trener Cedevite:
"Obje ekipe su bile oslabljene, nije realna slika niti nas niti njih. Utakmica je bila dobra. Prvu četvrtinu smo neočekivano dobro igrali. Budućnost je podigla tempo i tada smo pali. Nismo uspjeli da se adaptiramo na njihovu agresivnost. Bolje je što se to desilo u prvom poluvremenu jer smo imali vremena da očistimo glave. Drugo poluvrijeme je bilo slično, ali smo preživjeli njihov napad. Uspjeli smo da nekako pobijedimo. Čestitam momcima. Jeste Super kup, ali nema veze, sezona je duga i biće još puno utakmica. Treba čestitati, ali i što brže zaboraviti ovo. Čeka nas teška sezona, igramo i hrvatsko prvenstvo, kao i Evrokup. Neće biti lako. Na Super kupu smo igrali tri utakmice, pobijedili. Pokazalo se dosta slabosti u tim utakmicama i moramo mnogo da radimo. Što se nas tiče sve je bilo super, organizacija, dvorana, hotel, hrana..."

Andrija Stipanović, igrač Cedevite:
"Drago mi je što smo pobijedili. Dobro smo počeli, pogotovo u odbrani i vjerovatno se malo opustili jer smo poveli 20 razlike i oni su to kaznili u drugoj četvrtini. Na poluvremenu smo se dogovorili i u drugom igrali bolje, pogotovo u odbrani."

Aleksandar Džikić, trener Budućnosti VOLI:
"Cedevita je u ovom momentu bila uspješnija, konkretnija u nekim stvarima i uz Zvezdu vjerovatno najkvalitetnija u ligi. Potrebno nam je vrijeme da posložimo sve kockice. Početak je bio nezadovoljavajući, toliko  da je bilo vrlo dobro što smo vodili na kraju poluvremena. Zavisi ko će o čemu da piše, o tome da smo loše igrali u prvoj ili odlično u drugoj četvrtini. Cedevita ima individualni kvalitet. Uradili smo šta smo mogli da joj otežamo igru, ali to su stvarno kvalitetni igrači. Izašli smo bez povreda i to je vrlo dobro. Potrošili smo se u ova četiri dana. Čeka nas kratak odmor i priprema za Zadar. Bićemo kvalitetniji kada se vrate braća Šehović i Lendri, trebalo bi da budu spremni za Zadar."

Za treće mjesto utakmica između Mornara i Mega Bemaksa nije odigrana u dogovoru dva kluba i ABA lige zbog obaveza Barana u FIBA Ligi šampiona.

Peto mjesto je osvojila Igokea, koja je danas bila bolja od Partizana 74 – 64.

Na kraju, košarkaši FMP-a pobijedili su Cibonu 91:75 i osvojili sedmo mjesto na Super kupu Jadranske lige u Baru.