Avtodor Saratov – Mornar Bar : 88 - 70 (29:15, 18:16, 17:20, 24:19)

Saratov; SD „Kristal Arena“, gledalaca oko 2.000
Sudije : Lucis (Letonija), Milojević (Makedonija), Proc (Poljska)

Avtodor ; Downs 7, Kliuchnikov, Clarke 21 , Frazier 13, Robinson 5, Klimenko 11, Zibirov, Morris 9, Hummer 7, Zabelin 4, Sheleketo 11, Kurkin  .

Mornar ; Hadžibegović, Ćalić, Mićović 6, Nidam 9, Mijović, Pavić, Šepard 10, Mugoša , Raley-Ross 6, Vranješ 24, Bakić 13, Luković 2.

U prvom meču drugog kola kvalifikacijama za FIBA Ligu šampiona, košarkaši barskog Mornara su danas poraženi u Saratovu od domaćeg Avtodora 88 – 70. Po četvrtinama je bilo (29:15, 18:16, 17:20, 24:19).

Barani su odigrali slabu utakmicu u kojoj su svih 40 minuta bili inferniorniji tim a jedino su u trećem periodu odigrali nešto bolje i tu dionicu dobili tri razlike 20:17.

Mornar je loše otvorio utakmicu. Domaći su, bilo je osjetno vidljivo, bili svježiji tim (Barani neposredno pred početak utakmice stigli u Saratov) pa su za tili čas stvorili veliku razliku. Poslije prvih 10 minuta Rusi su stekli 14 poena viška, a slična situacija je bila i u nastavku meča.

Domaći su povećavali prednost pa je razlika narasla na „plus 18“ (47:29). Calrk, Klimenko, Šeleketo i Humer su "sipali" iz svih poziicija, dok su na drugoj strani donekle parirali Vranješ (dvije trojke), Šepard i Bakić (jedna trojka), doduše sa skromnim učinkom. Ipak, na poluvrijeme su domaći otišli sa prednošću (47:31).

Prvo poluvrijeme obilježio je očajan šut za dva poena Mornara 32% naspram domaćina koji je imao solidnih 64 %. U šutu za tri poena ekipe su bile izjednačene po 33%, (3-9), dok su Barani sa linije „slobodnih“ bili bolji od rivala 89%, a Rusi su šutirali 85%. Barani su u prvih 20 minuta imali veliki broj izgubljenih lopti (9), dok su u skoku nadvisili domaćina 22 (13 defanzivnih – 9 ofanizvnih), dok je domaćin sakupio 15 skokova od čega 13 u defanzivi.

U drugom poluvremenu Barani su se trgli, zaigrali nešto kvalitetnje prije svih Vranješ i Bakić, uz par poena Nidhama, spustili razliku na 10-12 koševa zaostatka, da bi se na mali odmor uoči poslednjih deset minuta pošlo sa prednošću domaćina (64:51).

Ipak, domaći su mnogo bolje „otvorili“ poslednju dionicu serijom (6:0) i otišli ponovo na velikih 19 razlike (70:51) čime su Rusi i definitivno otklonili sve dileme oko konačnog ishoda ako ga je i bilo u ovom meču.

Na kraju konačnih 88 – 70 za Avtodor.

Najefikasniji u redovima Avtodora bili su Clark sa 21 i Frazier sa 13 poena, dok su Klimenko i Shelekto „ubacili“ po 11 poena.

U više nego skromnoj partiji Barana bolji od ostalih su bili Vranješ sa 24, Bakić sa 13 i Šepard sa 10 koševa.

Ukoliko žele da prođu ovu rundu takmičenja Barani će morati odigrati daleko bolje kroz dva dana.

Revanš utakmica je na programu u utorak 26. septembra u SD „Topolica“ u Baru od 20 sati.

Ukoliko prođu prvu prepreku u FIBA Ligi prvaka, Barani bi u trećem kolu Kvalifikacija igrali protiv italijanskog Capo Orlandina (29. spetembra u Baru i 2. oktobra u Italiji).