Košarkaši Mornara startovali pobjedom u FIBA Eurokupu

by Ilija Kovačević / foto FIBA Eurokup | 18:10:2017 | 20:49:31

Mornar – Porto: 81 – 70 (23:24, 18:12, 25:16, 15:18)

Bar; SD „Topolica“, gledalaca oko 500.
Sudije; Somos (Grčka), Attard (ITA) i Tomasović (SVK)

Mornar; Hadžibegović, Mićović 17, Nidam 6, Mijović 2, Pavić 15, Šepard 7, Vujošević 4, Mugoša 8, Raley-Ross 6, Vranješ 7, Bakić, Luković 9.

Porto; Keiroz 6, Gilbert 21, Pinto, Bessa, Monteiro 6, Miranda, Ventura 5, Bastos 5, Hanley 6, Borvnjak 21.

U prvom kolu grupe C FIBA Eurokupa, košarkaši Mornara su večeras pred svojim navijačima savladali Porto 81 – 70.

Poslije relativno mirne prve četvrtine, Barani su u nastavku, u drugoj odnosno trećoj četvrtini zaigrali mnogo bolje i bili daleko kvalitetniji rival.

Domaći su dominirali u svim elementima igre i sigurnom igrom riješili pitanje pobjednika i na taj način prekinuli negativnu seriju od dva poraza u ABA ligi .

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Strahinja Mićović sa 17, dok je Vukota Pavić meč završio sa 15 poena.

Kod gostiju najbolji su bili Markus Žilbert i Saša Borvnjak sa 21 poenom.

U narednom kolu košarkaši Mornara su u utorak 24. oktobra od 19 sati gosti austrijskog Kapfenberg Bullsa, koji je u okviru prvog kola pred svojim navijačima večeras poražen od finskog Kataja Basketa 86 – 72.