Mornar nastavio da ređa pobjede, savladana ekipa Zadra

Mornar – Zadar 80 – 70 (17:21, 18:12, 21:17, 24:20)

Bar, SD “Topolica”, gledalaca oko 1.300
Sudije; Marko Juras i Radoš Arsenijević (Srbija), Dragan Porobić (BiH)

Mornar; Ćalić 2,  Mićović 7, Needham 21, Mijović, Pavić 4, Shepherd 2, Vujošević, Mugoša 9, Raley-Ross 12, Vranješ 3, Bakić 2, Luković 18.

Zadar; Knowles 2, Bašić 9, Ivanov 8, Kraljević 4, Jelenković, Krajina 15, Bostic 14, Vuković 3, Brzoja 9, Špralja, Tomas, Božić 6.

Košarkaši Mornara pobijedili su večeras na svom parketu ekipu Zadra 80:70 (17:21, 18:12, 21:17, 24:20), u utakmici šestog kola ABA lige.

Poslije relativno izjednačenog prvog poluvremena (35-33) za Mornar, u nastavku su Barani zaigrali mnogo sigurnije.

Na krilima prije svih centra Uroša Lukovića (18 poena, sedam skokova, jedna asistencija i četiri blokade) domaći su u nekoliko navrata uspjeli da se “odlijepe” na pet do osam poena.

Odlučujuću prednost domaći su stekli na nepuna četiri minuta prije kraja utakmice (69-60) odnosno par sekundi kasnije kada su Barani poveli 11 razlike (71-60) poslije poena Nidama i blokade Lukovića..

Ipak, Barani su do nove četvrte uzastopne pobjede stigli poslije mnogo bolje igre u odbrani, jer u napadu nijesu bili naročito raspoloženi.

Posao im je bio olakšan kada je u finišu trećeg perioda (na minut i 39 sekundi) Kristijan Krajina zbog pete lične napustio parket dvorane u Baru.

Najefikasniji u barskom timu bio je Derik Nidam sa 21, Uroš Luković ubacio je 18, dok je Rejli-Ros meč završio sa 12 poena.

U ekipi Zadra, koja je doživjela peti poraz, bolji od ostalih bili su Kristijan Krajina sa 15 i Džošua Bastik sa 14 poena.

Barski tim upisao je treći trijumf i poslije šestog kola ima polovičan učinak u dosadašnjem dijelu ABA ligaškog takmičenja.

Mornar je u dosadašnjem dijelu šampionata pred svojim navijačima savladao Partizan 83:81 i Olimpiju u Ljubljani 67:64, dok je poražen u gostima protiv Crvene zvezde 88:77  i Mega Bemaksa 91:70, dok su u Baru poraženi od FMP-a 81:73.

Mornar će u narednom 7. kolu, 5.novembra, igrati prvi ovosezonski crnogorski derbi u "Moraći" protiv Budućnost Volija.

Nakon utakmice Mornar - Zadar, održana je Press konferencija za medije koju ovdje možete pogledati od šestog minuta snimka ...