Nidamova trojka za važan trijumf Barana u Skoplju

by Ilija Kovačević & ABA liga/ foto Dragan Mitreski | 10:12:2017 | 18:34:41

MZT Skopje Aerodrom – Mornar 69:72 (19:13, 19:18, 25:17, 6:24)

Skoplje, SC “Jane Sandanski”, gledalaca oko 2.500
Sudije; Siniša Herceg (Hrvatska), Igor Dragojević (Crna Gora), Ivan Stefanović (Srbija)

MZT Skopje Aerodrom; Pavlićević 2, Majstorović 11, Sokolov 6, Lalić 11, Penov, Simonovski 11, Minchev, Trajkovski 17, Spasojević 3, Stojanovski 3, Maslinko, Mavra 5.

Mornar; Ćalić, Mićović 15, Needham 24, Mijović, Pavić 7, Shepherd, Vujošević, Mugoša 7, Raley-Ross 5, Vranješ 5, Bakić, Luković 9.

Košarkaši Mornara ostvarili su veliki trijumf u Skoplju. U okviru 11. kola ABA lige, Barani su večeras u SC “Jane Sandanski” savladali MZT 72 – 69, poslije mnogo bolje u poslednjem periodu koji su riješili u svoju korist (24:6).

Barani su do 2 minuta i 50 sekundi prije kraja trećeg perioda bili potpuno inferioran tim, a u tom trenutku su bili u minusu 19 razlike (59-40).

Ipak, u poslednjem periodu bila je to prava pjesma Barana, zahvaljujući sjajnom Nidamu (4), Mićoviću (3), Paviću (1) i Mugoši (2) koji su pogodili pet trojki u poslednjem periodu i vratili u život Barane, dok su u reketu par važnih lopti pohvatali Luković i Ćalić.

Trojkom Derika Nidama na 3 minuta i 53 sekunde prije kraja Barani su “uhvatili” domaćina kod rezultata 67-66 za MZT.

Potom je Raley – Ross pogodio za dva za izjednačenje 69-69, dok je na 15 sekundi prije kraja pobjedu Mornaru donio Nidam četvrtom “trojkom” za konačnih 72-69.

Domaći su pokušali preko Sokolova (za dva) i Trajkovskog (za tri poena) da izbore produžetak ali se rezultat nije promijenio za veliku radost Barana.

U nastavku pogledajte video sa PRESS konferencije od 12 minuta snimka ...

Barani su poslije trijumfa u Skoplju na skoru od 5 pobjeda i 6 poraza, a u narednom 12. kolu koje se igra u nedjelju 17. decembra, Mornar pred svojim navijačima od 19 sati igra sa aktuelnim šampionom ABA lige, Crvenom zvezdom.