by Ilija Kovačević / foto Miki Bijedić | 24:11:2018 | 12:40:43

Bar; SD “Topolica”, gledalaca oko 70.
Sudije; Anđelina Kažanegra i Jelena Vujačić (obje iz Podgorice)

Sedmerci; Prvi As (2:1) – Berane (3:1)
Isključenja; Prvi As 8 minuta – Berane 10 minuta

Prvi As; Rejhan Begzić (13 odbrana), Dadid Drča (4 odbrane), Petar Tomanović 1, Danilo Dragojević, Miloš Laketić 3, Meris Bošnjak, Edis Šutković, Mladen Popović 7, Emil Bošnjak, Aldin Slaković 2, Irfan Hajdarović 1, Emir Mujić 7, Miodrag Pecović 3, Arijan Agović 5, Alan Agović 4, Miloš Mijušković 1.

MORK Berane; D. Ralević (13 odbrana), A. Trifunović, Savović 2, Milan Rajović, Miloš Rajović 1, Đurišić  1, Novalić 1, Bogavac 8, Jevrić 1, K. Trifunović 7, Lekić, D. Pešić, M. Pešić.

Rukometaši Prvog asa upisali su četvrti tirjumf u sezoni. Barani su u premijernom susretu sedmog kola Druge lige u svim elementima igre nadvisili rivala iz Berana.

Interesantan je podatak da su gosti u drugom poluvremenu postigli svega šest golova, a domaći čak 18 !

Poslije reltivno izjednačenog prvog poluvremena (domaći imali prednost 10:6 u 13’ minutu), domaći su u nastavku preko sjajnih Mladena Popovića, Emira Mujića, te Arijana i Alana Agovića za sedam minuta drugog poluvremena (od 41’ do 48’ minuta) serijom 7:0 stigli do prednosti 26:19, čime je pobjednik bio odlučen.

Sjajnu partiju na golu domaćih pružio je golman Rejhan Begizić pa su gosti do kraja utakmice uspjeli svega dva puta da savladaju odbranu Barana, za konačnih 34:21.

U gostujućem sastavu Vlastimir Bogavac sa 8 i Kristijan Trifunović sa 7 golova bili su jedine svijtele tačke u beranskom timu.

U osmom kolu Druge lige prvog ili drugog decembra, Prvi As je gost Lovćena II.