Prvi As poražen od Cetinjana na svom terenu

by Ilija Kovačević | 23:03:2019 | 19:21:35

U premijernoj utakmici 13. kola Druge lige, rukometaši Prvog asa su danas u derbiju sredine tabele poraženi u dvorani "Topolica" od Lovćena II: 38:32, poluvrijeme 17:11.

Barani su golom Aldina Slakovića poveli prvi i jedini put na ovom susretu 1:0, da bi u nastavku gosti uzeli stvari u svioje ruke. Velika dominacija rezultirala je u 24' minutu kada je na semaforu stajalo 5:15 za goste.

Ipak, domaći su u 40' minutu uspjeli mnogo boljom igrom da smanje zaostatak na svega četiri gola (20:24) preko Meridsa Bošnjaka ali za potpun preokret nijesu imale snage.

Jovan Kaluđerović sa 9 i Davor Vujović sa 7 pogodaka vodili su svoj tim do trijumfa, dok je na golu sjajan bio Marko Mudreša sa 12 odbrana.

U domaćem sastavu Meris Bošnjak sa 8, Mladen Popović sa 7 i Alana Agović sa četiri gola bili su nedovljni za povoljniji rezultat, dok je na golu sjajan bio Petar hadži Ristić sa 11 odbrana.

Poslije dnašnjeg kola, oba sastava imaj upo šest pobjeda i sedam poraza, odnosno 12 bodova.

U narednom 14. kolu koje se igra sledećeg vikenda, Prvi As je gost lidera i budućeg prvoligaša, ekipe Rudara u Pljevljima.