Iskustvo i golman Lutovac zaustavili Mornar 7

by Ilija Kovačević / foto Miki Bijedić | 24:03:2019 | 20:36:03

Bar; SD „Topolica”, gledalaca oko 200.
Sudije: Anđelina Kažanegra i Jelena Mitrović (Podgorica).

Sedmerci: Mornar (8:3), Jedinstvo (2:2).
Isključenja: Mornar 12 minuta – Jedinstvo 10 minuta.

Mornar: Jović (3 odbrane), Dajković (9 odbrana), Ražnatović, Mašanović 1 (1:0), Gvozdenović 3, Dragojević, Čejović (3:0), Jovićević 1, Mujić 4 (1:0), Agović, Marojević 11 (3), Ašanin 2, Popović 1, Barjaktarević 2, Kojičić, Mrdak 2.

Jedinstvo: Lutovac (8 odbrana), M.Varagić (5 odbrana), Racković 5, Vojinović 5, Babović 1, Femić 2, Zonjić 8 (2:2), B. Varagić, Jelić 3, Čabarkapa, Tomović 4, Joksimović 2.

U poslednjem 14. kolu regularnog dijela sezone, rukometaši Jedinstva su večeras u Baru pobijedili Mornar 7: 30-27, poluvrijeme (14-9).

Trećeplasirani tim lige, predvođen sjajnim golmanom Zoranom Lutovcem i kolegom Momirom Varagićem (odbranili pet sedmeraca) je prije svega na iskustvo stigao do sedme pobjede u šampionatu.

Mlađani Barani su na momente pružili dobar otpor favorizovanim gostima, iako su Bjelopoljci u 39' minutu preko Nikole Jelića stigli do maksimalnih večeras, sedam golova prednosti (13:20).

Ipak, sa dva gola Jovana Marojevića - najboljeg igrača Barana večeras, te pogodcima Ognjena Mašanovića i Emira Mujića, domaći su nanovo uhvatili priključak u 43' minutu (17:20),

Konstantno su puleni Steva Nikočevića prijetili gostima, na pet minuta prije kraja golom Marojevića stigli na minus dva (25:27), ali za poptun preokret nijesu imali snage.

Rukometaši Lovćena pobijedili su večeras u derbiju kola na Cetinju ekipu Komova 26:25.
Pobjede u posljednjem kolu ostvarili su i rukometaši Budvanske rivijere. Oni su pred svojim navijačima slavili protiv Ivangrada 28:22

Lovćen će u Mini ligu za prvaka premijeti 11, Komovi pet, a Partizan i Jedinstvo po četiri boda.

Mornar 7, Budvanska rivijera i Ivangrad će se kroz Mini ligu za opstanak boriti da ostanu u eliti.

Već za nedjelju dana, u okviru prvog kola Mini lige za opstanak, Mornar 7 je 30. ili 31. marta gost Ivangrada u Beranama, dok je Budvanska rivijera slobodna.