by Ilija Kovačević | 15:04:2019 | 17:59:30

Sudije; Anđelina Kažanegra i Jelena Mitrović (Podgorica)
Sedmerci; Pvi As (1:1) – Feniks (1:1)
Isključenja; Prvi As (8 minuta) – Feniks (8 minuta)

Prvi As; Matas, Janković, Slović, Armenulić, Vuković 1, Femić 1, Pepić 2, Marvučić, Golubović, Dobrković 2, Šturanović, Truš 11.

Feniks; Petrović, J. Vuković 1, Labović 2, Dedić 4, Lekić 3, A. Kovačević 5, Garčević 1, Bošković 7, Popović 4, K. Kovačević 5, Josipović 5, N. Vuković, Kažić 3, Džarić 5, Gazivoda.

U derbiju sezone Druge ženske rukometne lige, (duelu lidera iz Bara i drugopladiranog sastava iz Podgorice), ekipa Feniksa je kao gost u utakmici 16. kola neočekivano upisala veliki trijumf.

Bez Gorana Simića koji više nije trener ove ekipe ( do kraja sezone će ih voditi Miloš Kovačević) , te četiri rukometašice iz prve postave, Baranke su više nego ubjedljivo poražene 45:17, poluvrijeme (19:7).

Bez Nine Đokić (sa reprezentacijom na Mediteranskom prvenstvu), Indire Mujić (povrijeđena), Arnele Beharović (obaveze u školi) i Ješe Miljanić (nije bila u rosteru) domaće se nijesu mogle ozbiljnije suprotstaviti razigranim Podgoričanka koje su već do poluvremena riješile pitanje pobjednika.

U redovima domaćih istakla se Tina Truš sa 11 golova, dok su sve ostale djevojke zajedno postigle šest golova.

U gostujućem sastavu sjajne su bile; Anastasija Bošković sa 7 golova, Anđela i Katarina Kovačević, Anđela Josipović te Tamara Džarić sa po pet pogodaka.

Ovim trijumfom ekipa Feniksa je istakla najozbiljniju kandidaturu za prvo mjesto i plasman u elitu, dok su Baranke od prvog favorita šampionata, postale trenutno treća ekipa na tabeli, iza Feniksa i Tivta.

U 17. kolu Druge lige narednog vikenda, ekipa Prvog asa kao gost igra protiv Tivta, u još jednom velikom derbiju.