by Ilija Kovačević | 13:12:2015 | 22:31:38

ŽRK Bar  – ŽRK Levalea 2010 : 17 – 22 (10-8)

Bar ; SD „Topolica“, gledalaca oko 100.
Sudije ; Vujisić i Ivanović (Podgorica)

Sedmerci ; Bar -, Levalea (5-4)
Isključenja ; Bar 6 minuta, Levalea 2 minuta

ŽRK Bar ; Čobić, Radulović 14 odbrana, Miljanić, Lončar, Mulić, Al. Nišavić, Muratović 4, Potparić 3, Kontić, Tučević, Radonjić, An. Nišavić 6, Rajković 4.

ŽRK Levalea 2010 ; Tufegdžić 8 odbrana, Jovanović, Tomić 2, N. Čorović 5, Žižić, Vujičić 2, Stojanović 1, Stanišić, Filipović, Lopušina 1, Milatović 1, Okijević 3, Kaluđerović 7, Mijanović, G. Čorović, Knežević.

Derbi 9. kola Prve ženske rukometne lige opravdao je očekivanja. Po poluvrijeme je pripalo rivalkama, Barankama prvo, Nikšićankama drugo poluvrijeme. I pored poraza i bez dvije rukometašice iz prve postave (odsutne zbog povrede), domaće su pružile sjajan otpor favorizovanim gošćama, iako sa daleko manjim rosterom.

Poslije uvodnih par minuta i rezultatske klackalice, domaće su od vođstva gošći 4:6, uspjele da preko Anđele Nišavić, Jelene Rajković i Anite Muratović uz sjajnu na golu Milicu Radulović preokrenu rezultat u svoju korist 7:6. Do kraja je i Miljana Potparić pogađala pa su domaće otišle na odmor sa prednošću od dva gola razlike 10:8.  U drugom poluvremenu druga slika.

Nikšićanke serijom (5:2) preokreću na 13:12 a još jedan „trzaj“ Baranki je bio pri rezultatu 13:13 u 42' minutu. Gošće su u tim trenucima zaigrale „flaster“ nad dvije rukometašice Bara pa je oštrica napada domaćina bila osujećena. Plod takve igre je „plus 6“ za Nikšićanke u 52' minutu (14:20), čime je pobjednik bio riješen. Baranke su upisale peti poraz uz dva trijumfa, dok Nikšićanke imaju pet pobjeda i dva poraza. Danilovgrad prvi dio sezone završava na prvom mjestu, Levalea 2010 je druga, dok će Baranke zavisno od ostalih rezultata ovog kola, prvi dio sezone završiti na trećem ili četvrtom mjestu.

Utakmicama ovog kola završen je jesenji dio sezone, ali ne i za Baranke koje će narednog vikenda odigrati zaostalu utakmicu 7. kola u Baru protiv lidera šampionata ekipe Danilovgrada.