Crna Gora sjutra sa Norveškom za polufinale

by Mina | 15:12:2015 | 15:40:21

MAJDA IGRAČ UTAKMICE PROTIV ANGOLE

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore igraće sjutra (srijeda) u Koldingu sa Norveškom četvrtfinalnu utakmicu Svjetskog prvenstva u Danskoj. Crnogorska selekcija do četvrtfinala i najboljeg rezultata na šampionatima svijeta došla je bez poraza, sa pet pobjeda i remijem. Šampionat je otvorila remijem sa Srbijom (28:28), nakon čega su uslijedile pobjede protiv Japana (29:23), Mađarske (32:15), Tunisa (37:26), Danske 23:21 (12:7) i Angole u četvrtfinalu (38:28) (19:13).

Norveška je jedini poraz doživjela od Rusije (26:25), na startu šampionata, a nakon toga upisala je pet vezanih pobjeda. Savladala je u grupi Portoriko (39:13), Kazahstan (40:19), Rumuniju (26:22) i Španiju (29:26), a u osmini finala Njemačku (28:22).

Norveška je zvanični evropski i olimpijski prvak, a u finalu Igara u Londonu savladala je Crnu Goru.

Četvrtfinalni duel biće odigran na dan (16. decembra) kada je Crna Gora 2012. godine na Evropskom prvenstvu u Beogradu savladala Norvešku i osvojila titulu prvaka. Utakmica u Koldingu počeće u 20 sati i 30 minuta.

Crna Gora je protiv Angole opravdala ulogu favorita, od prvog do posljednjeg minuta bila je u vođstvu i zasluženo došla do pobjede i u trećem međusobnom duelu na velikim takmičenjima. Crnogorske rukometašice povele su na startu 5:0, u osmom minutu bilo je 8:1, u 11. razlika je iznosila 10:2, a minut kasnije 11:3. Angola, koja je prvi gol postigla u šestom minutu, serijom od 5:0 smanjila je u 18. na 11:8 i prvi i jedini put na meču zaprijetila rivalu.

Uslijedio je odgovor crnogorskih rukometašica, koje su sa tri uzastopna pogotka vratile prednost 14:8 i praktično već tada ostatak meča lišile rezultatske neizvjesnosti. U 47. minutu razlika je iznosila devet (30:21), u 50. bilo je deset (33:23), a u 55. minutu 12 pogodaka (36:24). Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji Jovanka Radičević sa devet, Majda Mehmedović je postigla sedam, gol manje Katarina Bulatović, dok je Marija Jovanović upisala pet pogodaka. Baranka Majda Mehmedović je od strane stručnog žirija organizatora Svjetskog prvenstva proglašena za najboljeg igrača utakmice sa Angolom.

U selekciji Angole najbolje su bile Natalija Bernardo sa 11 i Azenaide Karlos sa osam golova.

Plasman u četvrtfinale su izborile i selekcije Francuske, Poljske i Rusije. Francuska je u osmini finala savladala Španiju 22:21 (9:12), pogotkom iz sedmerca nakon isteka regularnog toka meča. U četvrtfinalu sastaće se sa Holandijom, koja je bila bolja od Srbije 36:20. Poljska je slavila u osmini finala protiv Mađarske 24:23 (13:14) i u narednoj rundi igraće sa Rusijom, koja je bila bolja od Južne Koreje 30:25 (16:13). Za polufinale igraće još Rumunija i Danska. Rumunija je eliminisala branioca titule, Brazil 24:22 (13:8), dok je Danskom trijumfovala u duelu sa Švedskom 26:18 (15:7).

Satnica svih duela četvrtfinala ; Crna Gora – Norveška (20,45), Francuska - Holandija (17.45), Poljska - Rusija (18) i Rumunija - Danska (20.45).