Mornar 7 na diobi prvog mjesta, RK Bar šesti

by Ilija Kovačević | 25:12:2015 | 18:36:08

Utakmicama 7. kola završen je jesenji dio sezone u Drugoj rukometnoj ligi za muškarce, a favoriti su upisali nove bodove.

Rukometaši Ivangrada ove sezone pojačani sa četvoricom bivših rukometaša Berana, su zajedno uz barski “Mornar 7” zadržali čelno mjesto na tabeli sa 11 bodova. Ivangrad je u derbiju sjevera savladao Jedinstvo 36:30, a Barani u derbiju kola ekipu “Nikšića 2014”  26:23. Oba sastava imaju po pet pobjeda i jedan poraz, ali Beranci imaju bolju gol razliku, plus 16. Bijelo Polje i Danilovgrad jesen završavaju sa 9 odnosno 8 bodova, dok RK Bar prvi dio sezone završava kao šesti sa 7 bodova.

Puleni Mikija Despotovića su nakon odlične partije Luke Bujića (postigao osam) i Sava Ražnatovića (sa sedam golova) savladali nezgodni “Nikšić 2014”, dok su se kod gostiju istakli Dražen Mandić sa šest, te Miladin Ćetković sa pet golova.

Odličan meč viđen je u Baru, gdje je Bijelo Polje osvojilo bodove protiv istoimenog domaćeg tima poslije prave drame 25:24. Rukometaši Bara su mnogo bolje odigrali prvih 30 minuta, čak su na poluvremenu imali tri gola viška (14:11), ali je veće iskustvo Bjelopoljaca bilo predsudno u ovom susretu. U pobjedničkom timu Danilo Joksimović je blistao sa sedam golova, Aleksandar Đurđević je postigao šest, kao i Rajan Femić, dok je na golu fenomenalan bio Irvin Ljaljević sa 22 odbrane od čega je skinuo dva sedmerca. Kod Bara Jovan Marojević i Nikola Lalatović su pokazali najviše sa osam, odnosno šest golova. Rukometaši Obrada Potparića jesenji dio sezone završavaju na šestom mjestu (sa tri pobjede, jednim remijem i tri poraza) ali su bodovno i dalje blizu ekipama iz vrha tabele.

Na kraju, Bijelo Polje je lako izašlo na kraj sa posljednje plasiranim Ulcinjem 35:20, a sve je bilo jasno već nakon poluvremena i vođstva domaćih 18:5. Prvenstvo se nastavlja krajem marta 2016 godine.

TABELA

1          Ivangrad                      7          5          1          1          208:172           36        11
2          Mornar 7                     7          5          1          1          195:175           20        11
3          Bijelo Polje      7          4          1          2          189:176           13        9
4          Danilovgrad    7          4          0          3          207:175           32        8
5          Nikšić 2014     7          4          0          3          175:153           22        8
6          Bar                              7          3          1          3          176:171           5          7
7          Jedinstvo                     7          1          0          6          159:198           -39       2
8          Ulcinj 2010     7          0          0          7          132:221           -89       0