by Ilija Kovacevic | 20:02:2016 | 22:11:00

Sudije ; Miljan Vešović i Novica Mitrović (Podgorica)
Isključenja ; Bar 2 minuta, Partizan 6 minuta.
Sedmerci ; Bar (3:1), Partizan (2:2).

Bar ; Jović, Dajković, Mirović, Mrdak 3, Vojvodić 7, Lalatović 2, Živković 2, Radović 1, Potparić, Marinović, Marojević 15, Carević 1, Medin, Jovićević, Mašanović 3, Đonović 1.

Partizan (Tivat) ; Čule, Pleskonjić, Vučković, Samardžić, Peruničić 14, Korsić 1, Blečić 5, Vujović, Miketić, Račeta 3, Dapčević 2, Martinović 4, Lasica 2, Kaluđerović 7.

Rukometaši Partizana plasirali su se u drugo kolo Kupa. Tivćani su u subotu veče kao gosti pobijedili barskog drugoligaša 38-35. Puleni Obrada Potparića, inače najmlađi sastav u svim seniorskim rukometnim ligama naše zemlje, pružio je dostojan otpor jesenjem lideru Prve lige, naročito u prvom dijelu utakmice.

Barani su predvođeni raspoloženim golmanom Markom Jovićem koji je u prvom poluvremenu, odnosno do 20 minuta meča „skinuo“ veliki broj šuteva, kao i nekoliko „zicera“, odigrali veoma hrabro. Poslije dobrih odbrana, odnosno iz akcija kao iz udžbenika, su iz brzih kontri ugrožavali gol gostiju. Takva igra je donijela i maksimalna tri gola viška.

Poslije vođstva domaćih 1:0 i 3:2, Barani su poveli sa 6:3, odnosno 7:4, da bi gosti uspjeli da se „vrate“ na 9:9. Domaći su se ponovo odlijepili i otišli na 12:10 i držali visok nivo igre sve do finiša prvog poluvremena kada su Tivćani poveli sa 17:14.

U nastavku je iskusniji i kvalitetniji tim predvođen najboljim pojedincima u tivatskoj ekipi Đorđom Peruničićem sa 14 i Vukom Kaluđerovićem sa 7 pogodaka, stigao do konačnih 38:35, odnosno četvrt-finala Kupa.

U domaćem sastavu koji se nije obrukao protiv favorita, već naprotiv, pored golmana Jovića, blistao je prvi strijelac utakmice Jovan Marojević sa 15 golova, a sjajno su ga „pratili“ Petar Vojvodić sa 7, te Luka Mrdak i Ognjen Mašanović sa po 3 pogotka.