by Ilija Kovacevic | 21:02:2016 | 21:18:05

ŽRK Bar – ŽRK Levalea 2010 : 26-31 (13-12)

Sudije ; Miloš Ražnatović i Ivan Pavićević (Cetinje).

Isključenja ; ŽRK Bar 14 minuta, ŽRK Levalea 2010 6 minuta.
Sedmerci ; ŽRK Bar (4:4), ŽRK Levalea 2010 (5:3).

ŽRK Bar ; Pavličić, Miljanić 1, Mulić 1, Hot 1, Muratović 4, Potparić 3, Čobić, Kontić 6, Tučević 5, Radulović, Rajković, Al. Nišavić, Anđ. Nišavić 5.

ŽRK Levalea 2010 ; Tufegdžić, Jovanović, Tomić 1, N. Ćorović 3, Žižić 3, Vujičić 3, Stojanović 11, Stanišić, Filipović, Lopušina, Milatović, Okiljević 1, Kaluđerović 4, Miljanović, Janičić, G. Ćorović 5.

Dobra rukometna predstava viđena je i drugu noć za redom u dvorani „Topolica“. Poslije utakmice muškog Kupa, u nedjelju veče je odigrana i utakmica prvog kola ženskog rukometnog Kupa Crne Gore, Bar – Levalea 2010. Nikšićanke su opravdale ulogu favorita i prošle dalje, poslije trijumfa 31:26.

Baranke su odlično otvorile utakmicu, poslije vođstva Nikšićanki 0:1, brzo su domaće preokrenule na 3:2. Do 20-og minuta su imale konstantno vođstvo od dva gola prednosti (5:3, 7:5 i 8:6) da bi Levalea uspjela da izjednači na 9:9, poslije dva igrača više za redom. Ipak, domaće su uspjele da prebrode taj manjak i na odmor odu sa golom prednosti.

U nastavku su gošće predvođene razigranom Anđelom Stojanović (11 golova) ipak uspjele da opravadaju ulogu favorita. Meč je prelomljen u samoj završnici susreta, kada je zbog pada koncentracije domaćih rukometašica, nekoliko lopti, odnosno napada prokockano.

Kod domaćih su se istakle Anastasija Kontić sa 6, Kristina Tučević i Anđela Nišavić sa po 5 pogodaka.

Kup utakmica bila je dobra generalka barskih rukometašica za proljećni start šampionata koji je zakazan za naredni vikend. U 11. kolu Prve lige, Baranke su gošće druge ekipe Budućnosti u Podgorici.