“Lavice” na Olimpijskim igrama u Riju

by Mina | 19:03:2016 | 22:32:51

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore drugi put uzastopno igraće na Olimpijskim igrama (OI).

Crnogorske rukometašice pobijedile su subotu veče u Arhusu, u drugom kolu kvalifikacionog turnira, selekciju Danske 26:22 (13:10) i kolo prije kraja takmičenja u grupi obezbijedile plasman u Rio de Žaneiru.

To je drugi trijumf crnogorske selekcije, nakon jučerašnje startne pobjede protiv Urugvaja 34:19.

Danska je doživjela i drugi poraz, nakon Rumunije 32:25, i ostala bez šansi za OI.

Pobjednik duela odlučen je u posljednjih deset minuta, kada je crnogorska selekcija serijom od 6:0 prvi put došla do prednosti od pet golova (25:20) u 57. minutu i riješila sve dileme.

Crna Gora je, nakon izjednačenog početka meča, u 13.minutu prvi put stekla prednost od dva gola (7:5), koju je do 27. uvećala na četiri pogotka (11:7).

Danska je u nastavku uspjela da se vrati u meč i u 49. minutu dođe do vođstva (20:19).

Uslijedila je serija crnogorskih rukometašica za pobjedu i plasman u Rio de Žaneiru.

Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji, koja je bila lišena pomoći Radmile Petrović, bila je Katarina Bulatović sa devet, dok je Milena Knežević postigla šest golova Po tri gola postigle su Mehmedović, Jauković i Radičević..

U danskoj selekciji najbolja je bila Stine Jorgensen sa pet golova.

U drugom meču te grupe Rumunija je pobijedila Urugvaj 36:19 i drugim trijumfom obezbijedila plasman u Rio de Žaneiro.

Crna Gora će u trećem kolu, u nedjelju u 17 sati i 45 minuta, igrati sa Rumunijom.

Adžić ponosan na rukometašice

Crna Gora treba da bude ponosna na rukometašice i na sve što su one uradile za svoju državu od obnove državnosti, kazao je selektor Dragan Adžić.

Crnogorske rukometašice pobijedile su večeras Dansku 26:22 i kolo prije kvalifikacionog turnira obezbijedile plasman na Olimpijske igre.

Adžić je kazao da su crnogorske rukometašice u borbi za Olimpijske igre odigrale 49 utakmica i bile najbolje kada je to bilo najpotrebnije.

"Ponosan sam na njih, kao i mnogo puta do sada. Crna Gora treba da bude ponosna na ono što su one uradile za svoju državu od obnove državnosti. To je nevjerovatan podvig. Hvala i stručnom štabu, čelnicima Saveza i djevojkama", kazao je Adžić.

On je naglasio da su rukometašice ostvarile ono što su željele.

"Dobili smo puno mladih igračica i za budućnost crnogorskog rukometa ne treba brinuti i nakon Rio de Žaneira. Zahvalnost i Maji Savić koja je iznjedrila generaciju 96 i dala im takmičarski kvalitet da mogu da igraju ovakve utakmice", rekao je Adžić.

On je kazao da je bilo teško ostvariti rezultat u Danskoj, podsjećajući da u odlučujućem meču nije mogao da računa na četiri izuzetno bitne rukometašice.