by Ilija Kovačević | 27:03:2016 | 19:42:22

Sudije ; Marko Vujisić i Stefan Ivanović (Podgorice)

Isključenja ; Danilovgrad 6 minuta – Bar 10 minuta
Sedmerci ; Danilovgrad (4-1) – Bar (1-1).

Danilovgrad ; Zečević, Adzić 1, Mi. Čarapić 5, Konatar 1, Bošnjak 3, Iv. Čarapić 4, Čogurić, Šaranović 1, Đoković 5, Terzić, Jovićević 1, Marinović, Šćepanović, Roganović, Brnović.

Bar; Miljanić, Mulić 3, Hot 2, Radonjić, Milatović 3, Potparić 7, Čobić, Kontić 1, Radulović, Tučević 1, Al. Nišavić, An. Nišavić 3, Pavličić, Rajković.

Danilovgrad je u podgoričkoj dvorani Reks pobijedio ŽRK Bar 21:20, poluvrijeme (12:12) i desetim trijumfom zadržao maksimalan učinak u dosadašnjem dijelu takmičenja. Bila je ovo utakmica 11. kola Prve ženske lige u kojem su gošće neočekivano pružile žestok otpor lideru.

Mlađane Baranke su se sjajno borile, odigrale kvalitetnu utakmicu, a u većem dijelu meča su imale rezultatsku prednost. Pored kvaliteta lidera, evidentno je kako su nam kazali iz barske ekspedicije, da se mladi sudijski par nije najbolje snašao, naročito u drugom poluvremenu. Gosti su velike pritužbe imali na nedosuđeni sedmerac nad Hanom Hot u poslednjim sekundama meča.

Lidera šampionata do pobjede su predvodile Milica Čarapić i Enisa Đoković sa po pet, dok je gol manje postigla Ivana Čarapić

U barskom timu, koji je doživio osmi poraz, najbolja je bila Miljana Potparić sa sedam golova. Mulić, Milatović i Anđela Nišavić su postigle po tri gola.

Levalea 2010 je u Nikšiću pobijedila Budućnost II 30:21 i ostvarila osmi trijumf.

Slobodne su bile rukometašice rukometašice Nikšića.

Tabela

1          Danilovgrad     10       10        0          0          262:152           110       20
2          Levalea 2010    11        8          0          3          280:214           66        16
3          Budućnost 2     11        4          0          7          187:225           -38         8
4          Bar                   11        3          0          8          219:257           -38         6
5          Nikšić                11        2          0          9          201:301           -100       4