by Ilija Kovačević | 02:04:2016 | 21:05:52

Isključenja ; Mornar 7 (8 minuta), Ivangrad (8 minuta)
Sedmerci ; Mornar 7 (5-4), Ivangrad (2-2)

Mornar 7 ; Dragišić, Knežević 1, Dević, St. Ražnatović, Bujić 4, Radić, Nikezić 2, Abramović 1, Čejović 4, Lalošević 3, Ašanin 3, Mitrović 5, Gvozdenović, Dašić, Plamenac, Sa. Ražnatović 9.

Ivangrad ; N. Trifunović, Joksimović D. Anđić, Dervišević 2, Marsenić 1, D. Radević, Došljak 3, Radičević 2, Jevrić, Bogavac, M. Anđić 4, N. Radević 6, Golubović, K. Trifunović 7, Folić, Popović.

U derbiju 10-og kola Druge lige, rukometaši Mornara 7 su večeras pobijedili u Baru lidera šampionata 32 – 26. Puleni Milorada Despotovoića su zasluženo ostvarili novi trijumf i na taj način trku za prvaka učinili veoma zanimljivom. Oba sastava poslije ovog kola imaju po 15 bodova. Oba sastava su upisala po 7 pobjeda, dva poraza i po jedan remi. Beranci su bolje počeli derbi. Konstantno su vodili od starta utakmice a u 10-om minutu poveli prvi put sa dva razlike (3-5).

Odbrana domaćih je loše funkcionisala u tim trenucima, što su iskusniji gosti maksimalno iskoristili, a u 15' minutu poveli sa (4-8) i (5-9).

Trener domaćih je tajm – autom „probudio“ svoje rukometaše, golman Marko Knežević je spustio „roletnu“ ka svom golu, raspucao se Sava Ražnatović, pa su Barani za šest minuta preokrenuli rezultat (10-9) i to golom Mitrovića sa sedam metara. Gosti su do poluvremena uspjeli još jednom da povedu (10-11), ali su domaći novom serijom na odmor otišli sa dva gola viška (13-11).

Na početku drugog dijela Barani dupliraju prednost (15-11) preko Laloševića u 33' minutu, da bi za desetak minuta gosti serijom golova uspjeli da nanovo uhvate priključak na (20-19). Golom Bujića, Barani stiču novi kapital (23-20), a u poslednjih 10-tak minuta su domaći održavali prednost od četiri do šest golova razlike iako su u finišu susreta imali čak dva igrača manje na terenu, ali su i tu situaciju uspjeli da iskontorlišu.

-Čestitam momcima na zasluženoj pobjedi, ovo nam je bila veoma važna utakmica, možda i najvažnija ove sezone. Ispoštovali smo dogovor sa treninga i iz svlačionice, svakakao bilo je i grešaka u našoj igri, ali smo uz veću želju i kvalitet uspjeli da dođemo do važnog trijumfa. Na početku smo nešto slabije krenuli, što nam ove godine i predstavlja u neku ruku mali problem da slabije otvorimo utakmicu, gosti su stekli u tim trenucima osjetniju prednost od četiri gola, ali smo se brzo trgli, stisli se u odbrani i na kraju zasluženo trijumfovali, kazao je golman Barana Marko Knežević koji je pored sjajne partije večeras uspio jednom da se upiše i u strijelce.