by Ilija Kovačević | 26:04:2016 | 22:29:08

Sudije ; Mladen Beharević i Igor Čavor (Cetinje)
Isključenja ; Bar (4 minuta) – Mornar 7 (10 minuta)
Sedmerci ; Bar (2-2) – Mornar 7 (1-1)

Bar : Dajković, Jović, Mrdak 1, Vojvodić 4, Medin, Živković 4, Lalatović 2, Potparić, Marinković, Marojević 7, Carević 2, Radović 5, Jovićević 2, Đonović.

Mornar 7 ; Dragišić, Knežević, Dević, St. Ražnatović, Bujić 4, Radić, Nikezić 10, Abramović 1, Čejović 3, Lalošević, Ašanin 2, Mitrović 1, Dašić, Plamenac, Bajković, Sa. Ražnatović 12.

U novom gradskom derbiju „Mornar 7“ je u okviru 12. kola Druge lige za rukometaše pobijedio „Bar“ 33 – 27.

Publika je uživala u lijepoj rukometnoj predstavi oba tima i pravoj reviji golova, a do 10 minuta se igralo gol za gol. Kod rezultata 5:6 za Mornar 7, puleni Milorada Despotovića su napravili seriju (4:0) i stekli iz nekoliko „kontri“ prednost 9:5, odnosno 10:6.

Poslije „tajm-auta“ Obrada Potparića, Bar je zaigrao mnogo bolje i serijom 4:2, nanovo uhvatio priključak u 21' minutu kod rezultata 10:12, ali je to bilo sve što su uspjeli da urade u večerašnjem susretu.

„Gosti“ su ponovo u ritmu iz uvodne trećine prvog poluvremena i na odmor se odlazi sa vođstvom Mornara 7 (15-19).

U nastavku nije bilo neizvjesnosti. Ekipa Mornara 7 je uspjela da stigne do maksimalne prednosti na utakmici „plus 8“ sredinom drugog poluvremena (19:27) i tu prednost održavala do pred kraj. Bar je uspio u finišu utakmice da istopi prednost rivala, pa su u 54' minutu prišli na svega četiri gola „manjka“ 27 - 31, ali su gosti preko raspoloženih Nikole Nikezića (10) i Sava Ražnatovića (12 golova) odbili i taj napad rivala.

U ekipi Bara Jovan Marojević je postigao 7, dok je Miljan Radović upisao dva manje.

Već za vikend oba barska tima biće na novim iskušenjima pred svojim navijačima. RK „Bar“ u petak veče dočekuje „Ulcinj 2010“, dok će dan kasnije „Mornar 7“ u derbiju kola, ugostiti „Bijelo Polje“.