Majda i Budućnost bez finala

by Mina | 07:05:2016 | 20:15:14

Rukometašice Budućnosti nijesu uspjele da se plasiraju u finale završnog turnira Lige evropskih šampiona.

Budućnost je danas u Budimpešti, u polufinalnom meču, poražena od mađarskog Đera 21:20 (11:8).

Podgorički tim imao je posljednji napad i osam sekundi da izbori produžetak, ali ga nije realizovao.

Budućnost je bolje počela meč i četiri puta imala minimalnu prednost.

Domaćin je prvi put poveo u 18. minutu (5:4), prednost je u 27. minutu uvećao na tri gola (10:7), koliko je bilo i na poluvremenu (11:8).

Serijom od 4:0 podgorički tim napravio je preokret i u 33. minutu ponovo došao do vođstva (12:11).

Domaćin je u 43. minutu, nakon tri uzastopna pogotka, stekao prednost od tri gola (17:14), koju je uspio da sačuva do kraja.

Budućnost je tri puta imala priliku da izjednači, ali je i danas odlična Kari Grimzbo ostala nesavladana nakon šuteva Neli Irman, Katarine Bulatović i Radmile Petrović.

Đer su do pobjede i četvrtog finala Lige šampiona predvodile Kornelija Grot, Eduarda Amorim i Lin Suland sa po četiri gola.

U podgoričkom timu Kristina Neagu postigla je šest, a po četiri gola Katarin Bulatović i Milena Raičević.

Ekipa Đera će u finalu igrati protiv Bukurešta. Rumunski tim je u Budimpešti, u drugom polufinalnom meču završnog turnira, savladao skopski Vardar 27:21.

Finalni meč na programu je u 17 sati i 45 minuta.

U meču za treće mjesto, u 15 sati i 15 minuta, igraće Budućnost i Vardar.

Adžić: Đer zasluženo pobijedio

Đer je bio bolji i zasluženo je pobijedio Budućnost u polufinalu Lige šampiona, kazao je trener podgoričkih rukometašica Dragan Adžić.

Adžić je kazao da je Budućnost pokazala puno slabosti i nije adekvatno realizovala dogovoreno.

"Rana dva isključenja Dragane Cvijić loše su uticala na nju i time smo mnogo izgubili u odbrani i napadu. Većina igračica se nije dobro osjećalo, osjetilo se neigranje ove sezone", kazao je Adžić.

On je, odgovarajući na pitanje šta je odlučilo pobjednika, kazao da se Đer u svakom segmentu igre bolje osjećao.

"Budućnost se, osim na početku, nije bila na željenom nivou. Očekivao sam da ćemo u drugom poluvremenu bolje ući, napravili smo preokret, ali očegledmo to nije bilo dovoljno da se vratimo. Đer je potpuno zasluženo pobijedio. Sva odgovornost za ispadanje je moja", kazao je Adžić.