Poraz crnogorskih rukometaša u Moskvi, revanš u srijedu u Baru

Moskva - Dvorana „Krilatskoje”. Gledalaca: 200.
Sudije: Dobrovic i Tajok (Mađarska).

Sedmerci: Rusija 4 (2), Crna Gora 5 (4).
Isključenja: Rusija 12, Crna Gora 10 minuta.

Rusija : Pavljenko (15 odbrana), Kirejev, Kiseljev, Šiškarjov 4, Kovaljov 2 (1), Atman 3, Kotov, Vasiljev 1, Čipurin 4, Kalaraš, Šeljmenko 7, Dibirov 1, Saroka 2 (1), Valijuljin, Celišćev, Žitnjikov 5.

Crna Gora : Mijatović (odbrana i sedmerac), Mijušković (četiri odbrane), Ristanović (dvije odbrane), Vukićević, Popović 3, Čavor 4, Lazović, Pejović, B. Vujović, Radović 3, M. Vujović 2 (1), Ševaljević 7 (3), Petričević 1, Lasica, Grbović 2, Lipovina.

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je u nedjelju u Moskvi od Rusije 29:22 (13:9), u prvoj utakmici baraža za Svjetsko prvenstvo.

Crnogorski rukometaši samo u prvih 15 minuta bili su ravnopravan rival, kada su i posljednji put uspjeli da izjdnače (7:7).

Domaćin je serijom od tri uzastopna pogotka poveo 10:7, razlika je u 26. iznosila četiri (12:8), koliko je bilo i na poluvremenu (13:9).

Pitanje pobjednika riješio je početkom nastavka, kada je prednost uvećao na sedam golova (17:10), koliko je i bilo na kraju.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Sergej Šelmenko sa sedam, dok je Dmitrij Žitnikov meč završio sa pet golova.

U crnogorskoj selekciji, koja je bila oslabljena neigranjem Vuka Borozana i Miloša Božovića, najbolji je bio Vasko Ševaljević sa sedam, dok je Stefan Čavor dodao četiri pogotka.

Revanš je na programu 15. juna u 18 sati u Baru.

Bolji iz baraž duela izboriće plasman na šampionat svijeta, koji će januara naredne godine biti odigran u Francuskoj.