Rukomet

RK “Prvi as” od utorka do petka domaćin turnira “Topolica 2016”

by Ilija Kovačević | 21:06:2016 | 00:51:54


Rukometni klub “Prvi as” iz Bara u saradnji sa JP Sportsko - rekreativni centar “Topolica” organizuje Drugi međunarodni rukometni turnir “Topolica 2016”. Manifestacija je na programu u SD “Topolica” od 21 do 24. juna, a takmičiće se dječaci i djevojčice 2000-to i 2002. godište.

Pored domaćina RK Prvi as, nastupiće RK “Mornar 7” Bar, RK “Xanth” Solun Grčka, Zafirakis – Nausa Grčka, RK “Kamp Zoran Roganović 23”, RK “Dubrovnik”, RK “Hrvatski dragovoljac” Hrvatska, RK “Lovćen” Cetinje” i RK “Ulcinj 1955” iz Ulcinja.

U ženskoj konkurenciji igraće ; ŽRK “Budućnost”, “Levalea 2010”, “Devetka”, “Podgorica”, “Maestral” i ŽRK “Zeta”.
 
Ovo će biti jedan od najmasovnijih turnira u Baru, jer se očekuje učešće oko 300 dječaka i djevojčica uzrasta od 10 do 16 godina. Dolazak mnogih ekipa je zakazan za danas (utorak 21.06.) pa je svečano otvaranje predviđeno za srijedu 22. jun u 19,30 h. Ujedno, prvog dana turnira u utorak, iz istog razloga na programu su samo tri utakmice.

Turnir će otvoriti direktor JP “Sportsko-rekreativni centar Bar” Branislav Nenezić, dok će učesnike pozdraviti promoter turnira rukometašica Majda Mehmedović, koja će u petak na zatvaranju turnira podijeliti medalje i pehare. U kulturno-zabavnom programu nastupiće KUD “Jedinstvo” iz Bara.

RK "Prvi as" iz Bara forimiran je prvog septembra 2013 godine. Oformio ga je po završetku igračke karijere crnogorski reprezentativac Marko Dobrković, što je ujedno bio i početak njegove trenerske karijere.

Danas u klubu trenira preko 120 aktivnih članova godište 1999. i mlađi. Za samo dvije i po godine postojanja, ostvareni su zapaženi rezultati, kako na međunarodnim turnirima, tako i u redovnom domaćem takmičenju u pionirskoj konkurenciji.

Raspored utakmica ;
 
Utorak 21.06.2016.    
SD “Topolica”
                    

18,00-18,35    RK "HRV.DRAGOVOLJAC" (CRO) – RK "PRVI AS" BAR (MNE) dječaci 2002. godište
19,00-19,45     RK "HRV.DRAGOVOLJAC" (CRO) – RK "MORNAR 7" BAR (MNE) dječaci 2000.
20,00-20,35     RK "PRVI AS" BAR (MNE) – RK "MORNAR 7" BAR (MNE) dječaci 2002.
 
Srijeda, 22.06.2016.                                       
SD “Topolica”
         

08,00-08,35     RK "PRVI AS" BAR (MNE) – RK "ZETA" (MNE) djevojčice 2002.
08,40-09,15     RK "ZAFIRAKIS" NAOUSSA (GRE) – RK "HRV.DRAGOVOLJAC" (CRO) dječaci 2002.
09,20-09,55     RK "MAESTRAL" H-NOVI (MNE) – RK "DEVETKA" PG (MNE) djevojčice 2002.
10,00-10,35     RK "LEVALEA 2010" NK (MNE) – RK "BUDUĆNOST" PG (MNE) djevojčice 2002.
10,40-11,25     RK "LEVALEA 2010" NK (MNE) – RK "DEVETKA" PG (MNE) djevojčice 2000.
11,30-12,05     RK "ZETA" (MNE) – RK "MAESTRAL" H-NOVI (MNE) djevojčice 2002.
12,10-12,55     RK "MORNAR 7" BAR (MNE) – RK "HANTH" THESS (GRE) dječaci 2000.
13,00-13,45     RK "PRVI AS" BAR (MNE) – RK "MAESTRAL" H.NOVI (MNE) djevojčice 2002.
13,50-14,35     RK "PRVI AS" BAR (MNE) – RK "PODGORICA" PG (MNE) djeovjčice 2000.
14,40-15,05     RK "BUDUĆNOST" PG (MNE) – RK "PODGORICA" PG (MNE) djevojčice 2002.
15,10-15,45     RK "DEVETKA" PG (MNE) – RK "ZETA" (MNE) djevojčice 2002.
15,50-16,35     RK "LEVALEA 2010" NK (MNE) – RK "PRVI AS" BAR (MNE) djevojčice 2000.
16,40-17,25     RK "DEVETKA" PG (MNE) – RK "PODGORICA" PG (MNE) djevojčice 2000.
17,30-18,00     RK "PODGORICA" PG (MNE) – RK "LEVALEA 2010" NK (MNE) djevojčice 2002.
18,05-18,45     RK "LEVALEA 2010" NK (MNE) – RK "PODGORICA" PG (MNE) djevojčice 2000.
18,50-19,20     RK "PRVI AS" BAR (MNE) – RK "ULCINJ 1955" UL (MNE) djevojčice 2000.
                                               
Sala OŠ "Jugoslavija"                     
                                               
Srijeda, 22.06.2016.                                       
12,00-12,30     RK "PRVI AS" BAR (MNE) – RK "DEVETKA" (MNE) djevojčica 2000.


Četvrtak, 23.06.2016.        
                            

08,00-08,35     RK "PRVI AS" BAR (MNE) – RK "DEVETKA" PG (MNE) djevojčice 2002.
08,40-09,25     RK "MORNAR 7" BAR (MNE) – RK "ZAFIRAKIS" NAOUSSA (GRE) dječaci 2000.
09,30-10,00     RK "HRV.DRAGOVOLJAC" (CRO) – RK "HANTH" THESS (GRE) dječaci 2000.
10,00-10,35     RK "LOVĆEN" CETINJE (MNE) – RK "HRV.DRAGOVOLJAC" (CRO) dječaci 2002.
10,40-11,25     RK "PRVI AS" BAR (MNE) – RK "DUBROVNIK" DU (CRO) dječaci 2000.
11,30-12,15     RK "LOVĆEN" CETINJE (MNE) – RK "HANTH" THESS (GRE) dječaci 2000.
12,20-12,50     RK "MORNAR 7" BAR (MNE) – RK "HRV.DRAGOVOLJAC" (CRO) dječaci 2002.
12,55-13,25     RK "LOVĆEN" CETINJE (MNE) – RK "PRVI AS" BAR (MNE) dječaci 2002.
13,30-14,05     RK "KAMP ZR 23" – RK "ZAFIRAKIS" NAOUSSA (GRE) dječaci 2002.
14,10-14,55     RK "ULCINJ 1955" UL (MNE) – RK "DUBROVNIK" DU (CRO) dječaci 2000.
15,00-15,35     RK "ZAFIRAKIS" NAOUSSA (GRE) – RK "HRV.DRAGOVOLJAC" (CRO) dječaci 2002.
15,40-16,25     RK "MORNAR 7" BAR (MNE) – RK "LOVĆEN" CETINJE (MNE) dječaci 2000.
16,30-17,05     RK "MORNAR 7" BAR (MNE) – RK "LOVĆEN" CETINJE (MNE) dječaci 2002.
17,10-17,45     RK "KAMP ZR 23" – RK "HRV.DRAGOVOLJAC" (CRO) dječaci 2002.
17,50-18,25     RK "LOVĆEN" CETINJE (MNE) – RK "ZAFIRAKIS" NAOUSSA (GRE) dječaci 2002.
18,30-19,05     RK "HRV.DRAGOVOLJAC" (CRO) – RK "LOVĆEN" CETINJE (MNE) dječaci 2000.
19,10-19,45     RK "KAMP ZR 23" – RK "PRVI AS" BAR (MNE) dječaci 2002.
19,50-20,30     RK "PRVI AS" BAR (MNE) – RK "ZAFIRAKIS" NAOUSSA (GRE) dječaci 2002.
                                               

Sala OŠ “Jugoslavija”                      
                                               
Četvrtak, 23.06.2016.                                    

14,00-14,30     RK "LOVĆEN" CETINJE (MNE) – RK "KAMP ZR 23" dječaci 2002.
15,00-15,30     RK "KAMP ZR 23" – RK "MORNAR 7" BAR (MNE) dječaci 2002.
 
Petak, 24.06.2016.     
 
SD  “Topolica”
 
08,00-08,35     2002 djevojčice polufinale
08,40-09,15     2002 djevojčice polufinale
09,20-10,05     2000 dječaci za 7 mjesto
10,10-10,55     2000 dječaci za peto mjesto
11,00-11,35     2002 djevojčice za treće mjesto
11,40-12,20     2002 djevojčice za prvo mjesto
12,25-12,55     2000 djevojčice za treće mjesto
13,00-13,35     2000 djevojčice finale
13,40-14,15     2000 dječaci polufinale
14,20-15,00     2000 dječaci polufinale
15,05-15,45     2002 dječaci za treće mjesto
15,50-16,25     2002 dječaci finale
16,30-17,00     2000 dječaci za treće mjesto
17,05-18,00     2000 dječaci finale
 
18,00 h SD “Topolica”  - Zatvaranje turnira i dodjela nagrada
 
Sala OŠ “Jugoslavija”                      

Petak, 24.06.2016.                 
12,00-12,30     2002 djevojčice za peto mjesto