by Ilija Kovačević | 23:10:2016 | 20:33:53

ŽRK Prvi as – ŽRK Sutjeska 33-28 (19-13)

Isključenja Prvi as 10 minuta – Sutjeska 8 minuta.
Sedmerci ; Prvi as (4:1), Sutjeska (3:3).

ŽRK Prvi as ; Marstijepović, Niković, Bokan 12, Đeljošević 6, Matas, Tomić 1, Vuković 1, Mehmedović, Popović, Marković 2, Dobrković, Janković, Mitrović 1, Beharović, Adrović, Mujić 10.

ŽRK Sutjeska ; Kujović, Roćenović 6, Janić, Baltović 10, Koprivica 3, Vujičić, Banović, Jelić, Perović 5, Batrićević 4, Bošnjak, Žižić.

U prvom zvaničnom takmičarskom meču, članice ŽRK Prvi as su okviru prvog kola Druge lige ostvarile pobjedu i na taj način potvrdile veliki talenat iako najmlađi tim u svim ligama.Baranke su savladale Sutjesku sa 33:28.

U 50' minutu domaće su imale i maksimalnih „plus 12“, ali je trener Marko Dobrković u finišu priliku da zaigraju dao i rukometašicama sa klupe što su gošće iskoristile da smanje veliku prednost.

U veoma nadarenom sastavu iz Bara debitovala je i 9-to godišnja Marina Dobrković, sigurno najmlađa rukometašica u svim ligama.

Pored golmanki RK Prvi as, istakle su se i najjfikansije u ovom susretu ; Milica Bokan sa 12, Indira Mujić sa 10 i Merima Đeljošević sa 6 golova. U sastavu iz Nikšića istakla se Žana Baltović sa 10 golova.

U drugom kolu Baranke su narednog vikenda gošće Feniksa u Podgorici.

MRK Prvi as – MRK Nikšić 2014 28-34 (13-15)

Bar ; SD „Topolica“, gledalaca oko 300.

Isključenja ; Prvi as 16 minuta – Nikšić 2014 18 minuta
Sedmerci ; Prvi as (7:5) – Nikšić 2014 (5:3)

Prvi as ; Begzić, Slaković, Adrović 10, Vuković 1, Vučević 1, Šutković, Popović 3, Bošnjak, Kojičić, A. Slaković 1, Pecović, Agović 5, Kolić, Mijušković 2, Ćorić 5, Hajdarović.

Nikšić 2014 ; Bojanić 1, Jamičić, Gogić 8, Eraković 6, Ćetković 4, Jelušić 9, Tomanović, Šćepanović 5, Đurđević, Manojlović, Popović, Radojčić, Đikanović, Spajić 1.

Za razliku od ženskog tima, puleni Marka Dobrkovića su na premijeri poraženi od Nikšića 2014 ; 34:28. Mlađani Barani su pružili žestok otpor favorizonim gostima koji su u prvom dijelu imali prednost (13:6).

Domaći su u 43' minutu uspjeli da se vrate u meč i preokrenu rezultat u svoju korist 25:23. Ipak, iskusniji gosti su u poslednjih pet minuta ušli sa prednošću od tri gola, ali Barani nijesu uspjeli i po drugi put da se vrate u meč.

Domaći su uz više sreće mogli i do boljeg rezultata. Naime, nijesu uspjeli da realizuju u ovom meču tri sedmerca do 55' minuta, a dan prije utakmice imali su peh jer se na treningu povrijedio srednji bek domaćih koji nije ni bio u sastavu.

U narednom kolu Prvi as igra u gostima protiv Ulcinja 2010.