ŽRK Prvi as poražen od Feniksa u gostima

by Ilija Kovačević | 30:10:2016 | 13:56:43

Sudije ; Uskoković (Kotor) i Pavićević (Danilovgrad)
Sedmerci Feniks (9-7) – Prvi as (2-2)

Feniks ; Petrović, Vuković, S. Kovačević 3, Vulević, T. Vukčević 1, Abramović, Babić 3, A. Kovačević 2, N. Vukčević 8, Labović, Josipović 10, Lekić, Čabarkapa, Durković, Kažić 1, Đurović.

Prvi as ; Marstijepović, Niković 2, Bokan 6, Đeljošević 4, Matas, Roćen, Tomić 1, Vuković, Popović, Markoč, Dobrković, Janković, Mitrović, Beharović 5, Kruš, Mujić 7.

U drugom kolu Druge ženske lige, rukometašice Prvog asa poražene su sinoć u gostima od podgoričkog Feniksa 28:25. Mladjani sastav iz Bara sjajno se borio u većem dijelu susreta, u finišu utakmice u 55’ minutu imao gol zaostatka 26:25, (59’ minut 27:25), ali za veliki preokret nijesu imale snage i sreće.

Pulenke Marka Dobrkovića imale su dosta zamjerki na odluke mladog sudijskog para koji su kako su nam kazali umnogome odlučili konačnog pobjednika. Uz to i povrede ključnih rukometašica doprinijele su konačnom rezultatu.

U prvih 15 minuta igralo se gol za gol, a kod rezultata 9:8 počele su “muke” Baranki na ovom susretu, odnosno isključenja i povrede (Milica Bokan izvrnula zglob).

Na poluvrijeme domaće odlaze sa prednošću 18:11, da bi gošće pravu snagu pokazale u nastavku utakmice.

U 45’ minutu novi peh za ŽRK Prvi as (Indira Mujić povrijedila koljeno), ali se djevojke Marka Dobkovića ni tada nijesu predavale.

Topile su prednost domaćih iz minuta u minut, ali u neizvjesnoj završnici “furija” nije bila uz njih.

Mujić sa 7, Bokan sa 6 i Beharović sa 5 pogodaka bile su bolje od ostalih u ekipi iz Bara, dok je u domaćem sastavu Anđela Josipović bila nezaustavljiva sa 10 golova.

U narednom trećem kolu ŽRK Prvi as pred svojim navijačima igra sa nikšićkom Trebjesom.