Bar ; SD “Topolica”, gledalaca oko 1.000
Sudije ; Peter Horvat i Balaž Marton iz Mađarske
Sedmerci ; Crna Gora (4-3) – Rusija (3-2)
Isključenja ; Crna Gora (6 minuta) – Rusija (10 minuta)

Crna Gora ; Mijatović (7 odbrana i sedmerac), Mijušković (jedna odbrana), Ristanović, Vukićević, Popović, Čavor 4, Osmajić, Pejović, Radović, Vujović 1, Ševaljević 6 (3), Božović 1, Lasica, Borozan 10, Grbović 2.

Rusija ; Kireev (9 odbrana i sedmerac), Pavlenko (tri odbrane), Kiselev, Šiškarev 2, Kovalev 5 (2), Atman 8, Gorbok 3, Dereven, Vasilev, Čipurin, Kalaraš 1, Šelmenko 3, Dibirov, Soroka (1-0), Valiulin, Žitnikov 2.

Rukometaši Crne Gore igrali su večeras u Baru sa Rusijom neriješeno 24:24 (12:11), u utakmici drugog kola šeste grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, koje će 2018. godine biti odigrano u Hrvatskoj.

To je prvi remi crnogorskih rukometaša nakon startnog poraza u Lundu od Švedske 36:21.

Rusija je upisala drugi remi, nakon što je u prvom kolu u Moskvi igrala sa Slovačkom neriješeno 31:31.

Meč su obilježili sjajni Vuko Borozan sa 10 golova na jednoj i Pavel Atman sa 8 golova na drugoj strani.

Skoro svih 60 minuta igralo se gol za gol, a “crveni” su poslije ubjedljivog poraza u Švedskoj večeras pokazali da posjeduju kvalitet da se na pravi način mogu suprostaviti velikom rivalu.

Domaći su u prvom poluvremenu imali konstantu prednost od po jednog gola, osim u 8’ minutu kada su Rusi preko Kovalova poveli (2-3).

Pored Borozana, Čavora i Ševaljevića u prvom dijelu je zapaženu rolu je imao golman Mijatović (tri odbrane i sedmerac), dok je na golu Rusije briljirao Viktor Kireev sa 9 odbrana.

U nastavku je Borozan nastavio da igra simultanku sa odbranom Rusije, a kada je u 43’ minutu Crna Gora povela sa dva gola razlike (19-17, strijelac Borozan) publika se ponadala da puleni trenera Milorada Davidovića mogu do cijelog plijena.

Ipak, Rusija se nije predavala, na drugoj strani domaći su izgubili par lopti u napadu, a Žitnikov i Atman na četiri minuta prije doveli svoj tim do prednosti od dva gola (22-24). Ševaljević je sa linije 7 metara smanjio na gol zaostatka, u sledećem napadu Mijatović je maestralno reagovao i odbranio šut Pavelu Atmanu na 2 minuta do kraja.

Domaći su imali u 59’ minutu napad za izjednačenje ali je šut Vaska Ševaljevića golman Kireev sa sedmerca “skinuo” ali su domaći u produženom napadu poslije auta preko Borozana stigli do izjednačenja i ispostavilo se konačnog rezultata.

Ostalo je bilo još 50-tak sekundi za goste i poslednji napad, ali Rusi za to vrijeme nijesu uspjeli ozbiljnije da ugroze gol Mijatovića i ostalo je neriješeno 24-24.

-Odigrali smo kvalitetnu utakmicu, mislim da smo napravili pravi odgovor nakon duela u Švedskoj, pokazali svoje pravo lice i kako mi znamo i možemo da odigramo, kazao je trener Milorad Davidović i dodao ;
Vjerujem da smo potpuno zaslužili ovaj bod protiv velikog tima Rusije, iako smo u određenim momentima imali prednost koja nam je mogla donijeti i pobjedu. Ovi momci mogu mnogo i vjerujem u njih, poručio je nakon utakmice trener naše selekcije Milorad Davidović.