Snažan otpor Baranki u prvom kolu rukometne ARL

by Ilija Kovačević | 10:11:2016 | 11:59:29

Rukometašice podgoričke Gorice savladale su sinoć Prvi as iz Bara 24:22 poluvrijeme (17:10), u prvom kolu Regionalne amaterske lige.

Baranke iako najmlađe u ovoj ligi, protiv dalkeo iskinijeg sastava su odigrale kvalitetan meč. Iako su na poluvremenu gubile sedam razlike, nijesu se predavale, naprotiv odigrale su fenomenalno drugo poluvrijeme što pokazuje i konačan rezultat.

Za MVP utakmice izabrana je Anđela Nišavić iz RK Gorice.

Najbolji strijelac u RK Gorica je Anđela Nišavić sa 6 golova, a u ekipi Prvog as-a Hana Hot.

Ovu utakmicu sudili su ; Tijana Vukčević i Slavko Šćepanović.
Isključenja: Gorica - 10 minuta, Prvi as - 8 minuta.
Sedmerci:Gorica 3/3; Prvi AS 4/1.

ŽRK Prvi as igrao je u sastavu ; MATAS ADRIANA, TOMIĆ TIJANA 3, ARNELA BEHAROVIĆ 2, MERIMA DJELJOŠEVIĆ 1, MILICA BOKAN 1, NIKOLETA VUKOVIĆ, LAURA ASOVIĆ, EVELINA ADROVIĆ, KSENIJA NIKOVIĆ 3, IVONA MARKOČ 2, MELA MEHMEDOVIĆ, HANA HOT 9, KRISTINA TUČEVIĆ 1, NINA DJOKIĆ, NIKOLINA VLAHOVIĆ, JELICA PIŽURICA.

Nakon dvije odigrane utakmice ove sezone ekipe Gorica i Metković imaju po jednu pobjedu.

Drugi turnir je na programu 17. decembra u Metkovićima. U martu mjesecu naredne godine domaćin je Prijepolje, dok će u aprilu domaćin biti Bar.

Kako saznajemo, ukoliko se naše rukometašice plasiraju na Finalni turnir (odnosno budu među četiri), grad Bar bi ponovo trebalo da bude domaćin završnog turnira.