Simo i Rade sjajni u remiju Kristijanštada i Meškova

By Handballme.me | 01:12:2016 | 18:23:43

Lijepa vijest stiže iz Kristijanštada – naši golmani Nebojša Simić i Rade Mijatović su bili centralne figure svojih klubova u remiju Kristijanštada i Meškova u Ligi šampiona 29:29 (15:17). Simo je upisao 15 odbrana, a zaustavio je i poslednji šut bivšem saigraču Džamailiju tri sekunde prije kraja, dok je prije toga domaći tim olako prodao loptu za vođstvo. Meškov je na ovom meču pokazao više, konstantno je vodio, ali se posebno u drugom poluvremenu Simić razbranio i donio svom timu veliki bod, dok je za poluvrijeme sjajno izdanje imao i naš kapiten Rade Mijatović koji je upisao 10 odbrana.

Novi selektor Dragan Đukić može biti zadovoljan zbog njihovog izdanja s obzirom da će upravo Rade i Simo najvjerovatnije u nastavku kvalifikacija za EP u Hrvatskoj braniti gol Crne Gore.

Najefikasniji u domaćem timu bio je Džeri Tolbring sa šest golova, dok je Sorensen postigao pet. Kod Meškova je Krištopans postigao sedam, a Stojković šest.

Nakon meča je Nebojša Simić od predsjednika kluba dobio poklon kao priznanje za najboljeg igrača Kristijanštada u ovom mjesecu.