by Ilija Kovačević | 03:12:2016 | 19:13:26

Mornar 7 – Partizan 1949 : 29-29 (15-15)
Sudije ; Miloš Ražnatović i Ivan Pavićević (Cetinje)
Isključenja ; Mornar 7 (8 minuta) – Partizan 1949 (6 minuta)
Sedmerci ; Mornar 7 (2:1) – Partizan 1949 (4:2)

Mornar 7 ; Knežević, Hadžiristić, St. Ražnatović, Bujić 3, Radić, Nikezić 6, Abramović 4, Čejović 8(1), Lalošević, Ašanin 1, Sa. Ražnatović 7, Dašić, Plamenac, Bajković, Ivanović.

Partizan 1949 ; Vrdoljak, Čule, Pleskonić, Samardžić, Peruničić 3(1), Korsić, Perović, Blečić 1, Sinđić, M. Drašković 6, Račeta 2, D. Kaluđerović 8(1), V. Drašković, Martinović 3, Lasica 2, V. Kaluđerović 4.

Rukometaši Mornara 7 napravili su veliko iznenenađenje ali samo za one koji nijesu bili na utakmici. Mlađani barski rukometaši osvojili su prvi bod u prvoligaškoj konkurenicji i to protiv ekipe koja Crnu Goru predstavlja u evropskom Čelendž kupu. Sigunro da nebi bilo nezasluženo da su osvojili i cio plijen, ali je na kraju podjela bodova možda i najrealnija.

Domaći su predvođeni sjajnim Balšom Čejovićem i Savom Ražnatović te Nikolom Nikezićem, ali i odličnim na golu Markom Kneževićem iznenenadili velikog favorita i uzeli mu bod koji je sigurno ukalkulisao ove sezone.

Da će biti burno i nizvjesno do samog kraja vidjelo se već poslije prvih 30’ minuta kada je na semaforu bilo (15:15). Sredinom tog dijela utakmice Barani su imali i dva gola viška (10:8) a u tim trenucima briljirali su Abramović i Buji.

U nastavku su gosti zaigrali sigurnije pa su u 49’ minutu imali tri gola viška (22:25), ali se tada raspucao Nikezić i domaći su nanovo uhvatili priključak. U poslednja četiri minuta rivali su poslije gola Balše Čejovića ušli s egalom (28:28), da bi do kraja meča postigli još po gol. Domaći su u samom finišu utakmice kod rezultata (29:29) imali dva igrača manje (Bujić i Ražnatović po dva minuta), ali je barska odbrana uspjela da odoli Tivćanima i stigne do velikog boda.

U narednom osmom kolu, Barane očekuje novo iskušenje. Rival u "Topolici" je šampion Budvanska rivijera.

Mojkovac je pred svojim navijačima savladao cetinjski Lovćen 24:22 (13:11) i upisao treću pobjedu ove sezone.

Najefkasniji u pobjedničkom timu bio je Nemanja Drakulović sa šest, dok su po četiri gola postigli Aleksandar Smolović i Boris Savić.
U cetinjskom timu, koji ima skor od po tri trijumfa i poraza, najbolji je bio Filip Krivokapić sa šest golova.

Budvanska rivijera je juče u Pljevljima savladala Rudar 39:29 (15:15) i šestim trijumfom zadržala maksimalan učinak u dosadašnjem dijelu šampionata.

U ovom kolu slobodni su bili rukometaši Ivangrada.