Majda i drugarice bile na korak od iznenađenja

by ; MINA | 06:12:2016 | 07:37:12

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je sinoć u Malmeu od Danske 22:21 (14:11), u utakmici prvog kola C grupe Evropskog prvenstva u Švedskoj.

Danska je do pobjede došla golom Stine Jorgensen iz sedmerca, 40 sekundi prije kraja meča.

Izabranice selektora Dragana Adžića imale su posljednji napad, ali nijesu uspjele da ga realizuju.

Crnogorske rukometašice pružile su snažan otpor favorizovanom rivalu, u drugom poluvremenu bile su ravnopravne i bile na pragu iznenađenja.

Danska je, nakon startnog vođstva crnogorske selekcije od 1:0 i 2:1, serijom 5:0 u 17. minutu povela 9:4, a u 23. razliku je uvećala na šest golova (13:7).

Crnogorske rukometašice do poluvremena uspjele su da zaostatak smanje (14:11), a u nastavku, poslije serije 5:0, da izjednače (14:14) i povedu (16:15, 17:16).

Uslijedila je serija od tri uzastopna pogotka Danske za vođstvo od 19:17 i 20:18, ali su Milena Raičević i Majda Mehmedović golovima donijele izjednačenje (20:20) u 50. minutu.

U posljednjih deset minuta iskustvo danskih rukometašica je presudilo.

Raičević je bila najefikasnija u crnogorskoj selekciji sa sedam, dok je Majda Mehmedović postigla pet golova.

Dansku je do pobjede predvodila Jorgensen sa devet pogodaka.

U drugom meču te grupe Češka je pobijedila Mađarsku 27:22.

Crna Gora će u drugom kolu, u srijedu, igrati sa Češkom.