by Ilija Kovačević | 07:12:2016 | 17:04:13

ŽRK Prvi as – ŽRK Budvanska rivijera : 19 – 26 ( 9-12)

Sudije ; Kažanegra i Vujačić (Podgorica)
Isključenja ; ŽRK Prvi as (6 minuta) – B. Rivijera (4 minuta)
Sedmerci ; ŽRK Prvi as (2:2) – B. Rivijera (/)

ŽRK Prvi as ; Matas, Janković, Niković, Đeljošević 11, Tomić 2, Vuković 1, Mehmedović, Markoč, Dobrković, Šturanović, Beharović 3, Mujić 2.

ŽRK Budvanska rivijera ; Zec, Pelinković, Nišavić 3, Korać, Vukmirović, Mulić 3, Radonjić 1, Đukić 1, Tešović, Potparić 6, Filipović, Ćorac 2, Rajković, Muratović 7, Kontić 3.

U utakmici vanrednog devetog kola Druge lige, Budvanke su kao gošće pobijedile Prvi as 26:19.

Gošće za koje nastupa nekoliko članica prošlogodišnjeg prvoligaša ŽRK Bar, ostvarile su ubjedljiv trijumf, iako su domaće do poluvremena pružile snažan otpor. U nastavku je do izražaja došlo veće iskustvo i roster Budvanki za konačnih 19-26.

U domaćem timu blistala je Merima Đeljošević sa 11 golova, dok je u gostujućem sastavu odličan bio barski „dvojac“ Anita Muratović sa 7 i Miljana Potparić sa 6 pogodaka.

U narednom 10. kolu Druge lige ŽRK Prvi as u nedjelju od 11 sati u SD „Topolica“ igra sa hercegnovskim Maestralom.