by Ilija Kovačević | 04:03:2017 | 20:56:12

Sudije ; Vladimir Radulović i Nikola Miljanić (oba iz Nikšića)
Isključenja ; Nikšić 20’ minuta – Prvi as 10’ minuta
Sedmerci ; Nikšić (4:1) – Prvi as (7:4)

Nikšić 2014 ; Milović 1, Gović 2, Čukić, Eraković 6, Ćetković, Jelušić 10, Tomanović, Raičević, Šćepanović 1, Zmajević 4, Đurđevac, Manojlović 4, Popović 2, Božović, Radoičić, Spajić 4.

Prvi as ; Begzić, Ed. Adrović 6, Vuković, Vučević 4, Šutković, Popović 9, Bošnjak, Kojičić, Slaković 1, Pecović, Ar. Agović, Al. Agović 10, Mijušković, Hajdarović.

Za razliku od dama, momci večeras nijesu imali priliku da se vrate sa gostovanja trijumfom. Rukometaši Prvog asa su poraženi u okviru 10. kola Druge lige u Danilovgradu od “Nikšića 2014” sa 34:27, iako su pružili kvalitetnu i borbenu partiju. O kakvoj borbi se radilo dovoljno govori i podatak da su domaći imali 20 a gosti 10 minuta isključenja.

Gosti su imali prednost od 3:0 i 12:10, da bi na poluvrijeme otišli sa dva gola minusa. U 50’ minutu Barani su bili u minuu tri gola, domaći dobili 4’ minuta isključenja ali barski rukometaši ipak nijesu uspjeli da uhvate priključak i meč učine neizvjesnim.

U barskom timu sjajnu partiju su pružili Alan Agović sa 10, Mladen Popović sa 9 i Edvard Adrović sa 6 golova, dok je u domaćem timu Dragan Jelušić postigao 10 golova.

U narednom 11. kolu, Prvi as pred svojim navijačima igra protiv “Ulcinja 2010”.

Drugi klub iz naše grada u ovom rangu takmičenja, ekipa Mornara je u ovom kolu bila slobodna.