by Ilija Kovačević | 05:03:2017 | 18:20:38

Sudije ; Ražnatović i Pavićević (Cetinje)
Isključenja ; Mornar 7 (4’ minuta) – Rudar (12’ minuta)
Sedmerci ; Mornar 7 (2:2) – Rudar (5:4)

Mornar 7 ; Knežević, Đurašić, Bujić 4, Nikezić 11, Abramović 6, Čejović 1, Lalošević 1, Ašanin 3, Ražnatović 11 (2), Bajković, Dašić, Plamenac, Ivanović.

Rudar ; Marković 1, Šarac, Knežević 1, Gazdić 1, Beljkaš, Grujičić 4, Tošić 5, Zindović, Vojinović 1, Aničić 6, Andesilić 10 (3), Leković 6 (1).

Rukometaši Mornara 7 upisali su prvi ovosezonski trijumf u Prvoj ligi. Barani su večeras u derbiju začelja i meču 10. kola pred svojim navijačima pobijedili pljevaljski Rudar 37 – 35, poluvrijeme (17:19).

Domaći navijači su vidjeli zanimljiv i borben meč u kojem je bilo dosta preokreta.

Domaći su u 12’ minutu poveli (7:4), gosti tri minuta kasnije preokrenuli na (7:8) da bi tu prednost poslije gola Andesilića u 29’ minutu povisli na tri gola (15:18).

Na poluvrijeme se otišlo sa dva gola viška za goste, da bi jedan od dvojice junaka u redovima tima iz Bara Nikola Nikezić sa četiri uzastopna gola početkom drugog dijela, uz po jedan gol Luke Bujića i Nikole Abramovića domaći za sedam uvodnih minuta drugog poluvremena doveo u rezultatski plus. Uspjeli su domaći da preokrenu  rezultat i povedu 23:21.

Još jedan od junaka u timu iz Bara Sava Ražnatović takođe je bio večeras raspoložen za igru, ali su i pored toga gosti na 16’ minuta prije kraja priprijetili kod rezultata 25:25 preko Andesiilića, Tošića iskusnog Aničića.

Mladi sastav iz Bara ipak se nije pokolebao pa je u 50’ minutu ponovo domaći tim zaigrao lepršavo u napadu i sigurno u odbrani, a plod takve igre su tri gola viška (33:30). Kada je na četiri minuta prije kraja barski klub poveo sa četiri gola (34:30) golom Ražnatovića iz kontre, a golman Knežević spustio "rampu" ka svom golu, činilo se da drame više neće biti.

Ipak, na 56 sekundi prije kraja utakmice gosti su nesmotrenošću domaće odbrane uspjeli da preko golmana Mladena Markovića smanje na 36:35, ali je sve dileme golom sa “crte” otklonio Luka Bujić u samom finišu utakmice i slavlje za prvi trijumf Barana je moglo da počne.

Pored Ražnatovića i Nikezića sa po 11 pogodaka, u domaćem timu su se istakli Abramović sa 6 i Bujić sa 4 gola, dok je u gostujućem timu Andesilić postigao 10, a Leković i Aničić po 6 pogodaka.

U narednom kolu koje je na programu sledećeg vikenda Mornar 7 ponovo igra pred svojim navijačima, a rival je ekipa Ivangrada.