by Ilija Kovačević | 25:03:2017 | 19:15:06

Sudije ; Bogdan Kaluđerović i Ivan Vujačić (Cetinje)
Isključenja ; Mornar 7 (8’ minuta) – Lovćen (8’ minuta)
Sedmerci ; Mornar 7 (7:3) – Lovćen (3:2)

Mornar 7 ; Knežević 1, Bajković, O. Ražnatović, Bujić 2, Nikezić 9, Abramović 2, Čejović 4, Lalošević 1, Ašanin 4, S. Ražnatović 7, Dašić, Plamenac, Ivanović.

Lovćen ; Matović, Borozan, Laličić, Beloica 1, Stanišić, Dapčević 1, Krivokapić 9, Pajović 1, V. Kaluđerović 1, Jauković 6, Lakićević 1, D. Kaluđerović 6, Perović 8, Latković 4, Martinović 2, Tomanović 1.

Rukometaši Mornara 7 nijesu uspjeli da nastave pobjednički niz na domaćem terenu. Poslije velikih trijumfa nad Rudarom i Ivangradom, Barani su večeras poraženi od nekadašnjeg petostrukog šampiona Crne Gore, cetinjskog Lovćena  41-30, u okviru 13. kola Prve lige. Cetinjani su ovom pobjedom osigurali mjesto u Mini ligi za prvaka.

Mornar 7 se odlično držao u prvih 30’ minuta, kada su diktirali ritam igre i bili konstantno u vođstvo od dva gola razlike (3:1, 5:3, 8:6, 10:8). Ipak, u finišu prvog dijela Cetinjani su uspjeli da konsolidiju napad, stegnu u odbrani, pa su preko Krivokapića u 25’ minutu prvi put došli u vođstvo (12:13) i do kraja ga nijesu ispuštali.

U nastavku su domaći preko Bujića realizovali prvi napad i prišli na minus jedan (15:16) i to je bilo sve što su uspjeli da učine u nastavku utakmice.

Iskusniji i kvalitentiji tim je zahvaljujući sjajnom na golu Nikoli Matoviću, te u napadu razigranim Filipu Krivokapiću (9 golova), Balši Peroviću (8), Stefanu Jaukoviću (6) i Drašku Kaluđeroviću (6) permanentno povećao prednost do konačnih 41:30.

Kod domaćih Nikola Nikezić je postigao 9, Sava Ražnatović 7, dok su po četiri gola upisali Boban Ašanin i Balša Čejović.

U narednom 14. kolu, Mornar 7 je gost tivatskog Partizana 1949.