Rukomet

Prvi as na međunarodnom rukometnom turniru u Rovinju

by Ilija Kovačević | 11:04:2017 | 08:12:38


Članovi RK "Prvi as" otputovali su za Pulu i Rovinj gdje će od srijede 12. aprila pa do subote 15. aprila 2017. godine učestvovati na međunarodnom rukometnom turniru „Croatia Trophy“.

Na ovom velikom prestižnom rukometnom turniru nadmetaće se ; Dječaci/Boys 2000/0 ; Djevojčice/Girls 2000/01 ; Dječaci/Boys 2002/03 ; Djevojčice/Girls 2002/03 ; Dječaci/Boys 2004/05 ; Djevojčice/Girls 2004/05 i Dječaci/Boys 2006/07 godište i mlađi.

RK "Prvi as" nastupiće u svih sedam kategorija.

Pored ekipa iz Hrvatske, te Crne Gore, nastupiće rukometni klubovi iz Bosne i Hercegovine, Slovenije, Italije, Mađarske, Austrije, Španije i Danske.

Glavni cilj ovog projekta je podstaknuti djecu na sportske aktivnosti i omogućiti im neposredno učestovovanje u projektu "Snaga Djece u Pokretu" i između ostalog stvoriti osjećaj pripadnosti pokreta kod djece koja još nisu uključena u sport. "Snaga Djece u Pokretu" je projekt za djecu od 9 do 17 godina s naglaskom na: Fudbalski, rukometni i teniski turnir.

Sastav grupa :

Dječaci/Boys 2000/01:
RK ROVINJ  (CRO)
HC LINZ  (AUS)
HC CASSANO MAGNAGO (ITA)
RK BORAC BANJALUKA  (BIH)
RK MEDVEŠČAK (CRO)
HC WAT FÜNFHAUS (AUS)
RK MAKSIMIR PASTELA (CRO)
HC LINZ 2   (AUS)
HC CASSANO MAGNAGO 2  (ITA)
RK GRČA KOČEVJE (SLO)
RK SISAK (CRO)
TIGRISEK CSUKE (HUN)
RK PRVI AS (CG)
RK SAMOBOR (CRO)
RK ZG DUBRAVA  (CRO)
RK BRESCIA  (ITA)
 
Djevojčice/Girls 2000/01:
HC CASSANO MAGNAGO   (ITA)
ŽRK PRVI AS  (CG)
HC BAJNOK DSE NEMESVAMOS   (HUN)
RK KOKA VARAŽDIN  (CRO)
UHC STOCKERAU  (AUS)
TIGRISEK CSUKE (HUN)
 
Dječaci/Boys 2002/03:
RK ZG DUBRAVA  (CRO)
HC LINZ  (AUS)
HC WAT FÜNFHAUS (AUS)
HC CASSANO MAGNAGO  (ITA)
HC ATZGERSDORF  (AUS)
RK BORAC BANJALUKA  (BIH)
RK MAKSIMIR PASTELA  (CRO)
HC TOROKSZENTMIKLOSI (HUN)
HC BARCELONA (ESP)
RK TRIESTE  (ITA)
RK ELES ACADEMY  (HUN)
RK MAKSIMIR PASTELA 2 (CRO)
RK GORENJE VELENJE (SLO)
TIGRISEK CSUKE  (HUN)
RK PRVI AS  (CG)
RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO   (SLO)
RK SISAK  (CRO)
RK BRESCIA  (ITA)
RK KASTELIR  (CRO)
 
Djevojčice/Girls 2002/03:
HC VIBORG I    (DEN)
HC VIBORG II   (DEN)
RK MURVICA   (CRO)
HC POREČ  (CRO)
HC BAJNOK DSE NEMESVAMOS  (HUN)
ŽRK PRVI AS  (CG)
HC CASSANO MAGNAGO  (ITA)
RK KOKA VARAŽDIN  (CRO)
 
Dječaci/Boys 2004/05:
RK ROVINJ   (CRO)
HC BOLZANO  (ITA)
HC WAT FÜNFHAUS  (AUS)
HC CASSANO MAGNAGO (ITA)
HC ATZGERSDORF (AUS)
RK BORAC BANJALUKA  (BIH)
RK MAKSIMIR PASTELA   (CRO)
RK MAKSIMIR PASTELA 2  (CRO)
RK GORENJE VELENJE  (SLO)
RK PRVI AS  (CG)
RK ZG DUBRAVA (CRO)
RK KAŠTELIR (CRO)
 
Djevojčice/Girls 2004/05:
WHC ROVINJ     (CRO)
ŽRK BUZET   (CRO)
ŽRK PRVI AS   (CG)
HC TOROKSZENTMIKLOSI (HUN)
ŽRK UMAG   (CRO)
 
Dječaci/Boys 2006/07:
RK MAKSIMIR PASTELA (CRO)
RK ZG DUBRAVA  (CRO)
RK ROVINJ (CRO)
RK POREČ (CRO)
RK PRVI AS  (CG)
RK GORENJE VELENJE (SLO)
 
Raspored utakmica ;