ŽRK Prvi as nastavio sa dobrim igrama i pobjedama

by Ilija Kovačević | 21:04:2017 | 23:03:09

ŽRK Tivat – ŽRK Prvi as : 28 – 29 (12-14)

Sudije ; Predrag Martinović (Podgorica) i Filip Martinović (Cetinje)
Isključenja ; Tivat 10’ minuta – Prvi as 6’ minuta
Sedmerci ; Tivat (5:3) – Prvi as (4:3)

Tivat ; E. Srdanović, Baljaj 5, Ćuzović 2, J. Nikolić, K. Duši 6, Grgurević, S. Duši 12, Radović, S. Srdanović, Abramović, Račić, A. Nikolić, Mikulandra 2, Bajković, Pervan 1.

Prvi as ; Matas, Janković, Niković 1, Bokan 8, Đokić, Đeljošević 7, Šćepanović 1, Tomić 2, Mehmedović, Dobrković, Šturanović, Beharović 7, Vuković, Mujić 3.

U odgođenoj utakmici 18. kola Druge lige, rukometašice Prvog asa su kao gošće u Tivtu savladale istoimeni domaći tim 29-28.

Bila je ovo još jedna odlična igra i pobjeda barskih rukometašica koje su bez poraza u drugom dijelu sezone sa 4 pobjede i dva remija.

Domaće su mnogo bolje počele utakmicu, odnosno u prvih 15 - 20 minuta imale prednost od 10:6, ali su Baranke u finišu prvog poluvremena zaigrale daleko kvalitetnije i na odmor otišle sa dva gola viška.

Baranke u nastavku nijesu ispuštale prednost do pred kraj, koja je konstantno iznosila 3-4 gola razlike, ali su Tivćanke ipak na dva minuta prije kraja uspjele da izjednače.

Gošće se nijesu predavale, Ksenija Niković je postigla gol za novo vodjstvo, nakon toga Baranke uspjele da promaše sedmerac za dva razlike na 30-tak sekundi prije kraja. Domaće su na samom isteku utakmice imale otvoren šut za izjednačenje, ali je golmanka Janković sjajno intervenisala i donijela dva boda Barankama.

U konkurenciji 11 klubova, ŽRK “Prvi as” je trenutno sedmi na tabeli sa 15 bodova. Branke su nanizale 6 pobjeda, tri remija i sedam poraza.

U narednom kolu, koje se igra u nedjelju od 15 sati, ŽRK “Prvi as” u SD “Topolica” dočekuje ŽRK “Budućnost III”, a kako su nam Baranke kazale, podrška u ovom meču domaćih navijača, biće im od neprocjenjivog značaja kako bi nastavile pobjednički niz.