by Ilija Kovačević | 22:04:2017 | 18:19:42

Sudije ; Predrag Martinović (Cetinje) i Filip Martinović (Podgorica)
Isključenja ; Mornar 7 (10’ minuta) – Ivangrad (6’ minuta)
Sedmerci ; Mornar 7 (4:3) – Ivangrad (3:2)

Mornar 7 ; Knežević, Bajković, St. Ražnatović, Bujić 8, Dević, Nikezić 7, Abramović 6, Čejović 7 (3), Lalošević, Ašanin 2, Sa. Ražnatović 11, Dašić, Plamenac, Ljuši, Ivanović 2.

Ivangrad ; Trifunović, D. Radević, N. Marsenić 7, Đurašković 7, F. Marsenić 6, Došljak, Jevrić, Bogavac 4, Folić 3 (1), N. Radević 5 (1), Kastratović 3, Anđić, Rajović.

Rukometaši Mornara 7 upisali su prvi trijumf u Mini ligi za opstanak, nakon što su u prvom kolu poraženi od Rudara u Pljevljima, dok su u drugom kolu bili slobodni.

Mladi barski sastav je večeras poslije mnogo bolje igra upisao ubjeldjivu pobjedu protiv Ivangrada koji se takođe predstavio u lijepom izdanju.

Barani su od starta imali dobar ritam kao i prednost koja se kretala najviše do tri gola prednosti (7:4, 12:9), ali su gosti u 20’ minutu uspjeli da uhvate rivala i poravnaju na 15:15. Poslije tajm auta trenera Barana Milorada Despotovića, domaći su se nanovo odlijepili i stigli u finišu prvog dijela do “plus 6” (23:17), da bi se na odmor otišlo pri rezultatu (24:19).

U drugom poluvremenu dileme oko konačnog pobjednika ovog susreta nije bilo jer su domaći rukometaši konstantno iz minuta u minut povećavali prednost do konačnih osam golova razlike 43:35.

Još jednu odličnu partiju pružio je najbolji strijelac Barana Sava Ražnatović sa 11 golova, dok su ga sjajno pratili Luka Bujić sa 8, Nikola Nikezić i Balša Čejović sa po 7, te Nikola Abramović sa 6 pogodaka. Na golu je standardno dobar bio Marko Knežević.

U gostujućem sastavu braća Nemanja (7 golova) i Filip ( 6 golova) Marsenić su bili konstantna prijetnja po gol Barana, dok je Nemanja Đurašković takođe postigao sedam golova.

U narednom 4. kolu, Mornar 7 narednog vikenda ponovo igra pred svojim navijačima, a rival je pljevaljski Rudar.