Bar ; SD “Topolica”, gledalaca oko 1.500
Sudije ; Diana-Carmen Florescu i Anamaria Stoia  (Rumunija)
Isključenja ; Crna Gora 4 minuta – Bjelorusija 6 minuta
Sedmerci ; Crna Gora (3:2) – Bjelorusija (3:3)

Crna Gora ; Rajčić 10 odbrana, Đoković, Jauković 9 (2), Brnović, Hasanić 2 odbrane, Babović, Ujkić 9, Malović, Premović, Pavićević, Ramusović 1, Klikovac 2, Mehmedović 5, Despotović, Raičević 5, Grbić 2.

Bjelorusija ; Niktsina, Kumpel, Mazgo 5, Silitskaya 4, Lobach 3, Nestsiaruk 3, Tryzno 3 (3), Vasileuskaya 2, Artsiukhovich  1, Dronova 1, Ilyina  1, Shamanouskaya  1, Yemelyanenka 1, Yezhykava 1, Azolina, Kotsina.

Podmlađena ženska rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Baru selekciju Bjelorusije 33:26, u prvoj utakmici baraža za Svjetsko prvenstvo.

Naš tim u prvom poluvremenu nije uspio da nametne svoj stil i ritam, dok su gošće pokazale da nimalo nijesu naivan rival.

Poslije relativno blijedog prvog poluvremena, u nastavku su domaće preko raspoloženih Jauković i Ujkić po 9 golova, stigle do preokreta, pa na revanš u Minsk putuju sa pristojnom razlikom.

Sa dva gola Jaukovićke, “lavice” su povele 2:0, da bi gošće relativno brzo stigle do izjednačenja, a u  6. minutu preko Tryznove sa 7 metara i prvi put povele 2:3.

U tim trenucima jedino je Đurđina Jauković bila raspoložena za igru, pa su naše rukometašice sa njena nova dva gola nanovo stekle prednost 4:3.

Od tog sedmog minuta, gošće diktiraju ritam i sve do poluvremena drže prednost koja je na kraju iznosila tri razlike 12:15.

Sredinom prvog dijela gošće su preko Nestarjuk i Lobačove stigle do maksimalnih “plus 4” 5:9, odnosno 7:11, a u finišu su bolju igru i preokret u nastavku meča najavile Ujkić i Raičević, kada su svoj tim dovele na dva gola zaostatka (11:13).

Totalni preokret stigao je u 39’ minutu, razbranila se Marina Rajčić, Jauković je "sipala" tešku artiljeriju sa devet metara za vođstvo 19:18, a nešto kasnije je bilo 20:18. Prije toga su prednost rivalki “topile” Klikovac, Ujkić i Mehmedović koja se uz Dijanu razigrala u nastavku.

Ples “lavica” je nastavljen, prednost je rasla do maksimalnih “plus 7” u 55’ minutu 30:23, što su zadržale do kraja meča.

-“Meni je uvijek prelijep osjećaj kada igram u svom gradu. Žao mi je jedino što dvorana nije bila puna kao što je to bilo nekada kada su bile one “stare lavice”, ali se nadam da će i ovaj podmlađeni tim ubuduće zaslužiti takvu podršku, a poslije ovakve igre sigurna sam da je zaslužuje. Pokazale smo dobru partiju, bilo je u prvih desetak minuta malo problema, dok ih nijesmo “osjetili”, a poslije odmora smo pokazale naše pravo lice. Na revanš u Minsk nećemo ići da branimo ovih sedam razlike, već na pobjedu kao da je 0:0”, kazala je Majda Mehmedović.

Slično razmišlja i selektor ! Iako je napravio oštar rez podmladio reprezentaciju, zadovoljan je izdanjem djevojaka …

-“Idemo u Bjelorusiju da pokažemo još bolje izdanje, ovih sedam razlike za nas nepostoji, u Minsku krećemo od nule. Odradili smo tek dva poluvremena, još dva su pred nama, a Bjeloruisija je večeras u Baru pokazala koliko je opasna i da nije nimalo naivan rival. Sve djevojke zalsužuju čestitke, večeras su odličan ton našoj igri davale Jauković i Ujkić, ali i sve ostale zaslužuju čestitke, tako da nebih nikog izdavajao. Snaga ovog tima je u kolektivu, naše mlade snage su pokazale i na ovako stresnom meču da smo kvalitetniji i nadam se da ćemo uspjeti, odnosno da ćemo izdržati taj pritisak i nakon revanša proslaviti svi zajedno odlazak na deseto takmičenje zaredom čime se može pohvaliti mali broj ženskih rukometnih reprezentacija, odnosno plasman na SP, kazao je selektor Dragan Adžić.

Najefikasnije u crnogorskoj reprezentaciji bile su Đurđina Jauković i Dijana Ujkić sa po devet, dok su Majda Mehmedović i Milena Raičević meč završile sa po pet pogodaka.

U bjeloruskoj selekciji bolje od ostalih bile su Anastasija Mazgo sa pet i Katarina Sliskaja sa četiri gola.

Revanš je na programu 15. juna u Minsku od 17 sati.

Bolji iz dvomeča Crne Gore i Bjelorusije izboriće plasman na šampionat, koji će u decembru biti odigran u Njemačkoj.

Učešće na Svjetskom prvenstvu, osim domaćina, obezbijedili su još zvanični evropski i svjetski prvak, Norveška, kao i Holandija, Francuska i Danska, na osnovu plasmana sa prošlogodišnjeg šampioata Evrope u Švedskoj.