by Ilija Kovačević / foto Miki Bijedić | 02:02:2019 | 19:15:54

Galeb – Jedinstvo 3:1  (25:19, 17:25, 25:23, 25:9)

Bar; SD „Topolica”, gledalaca: oko  100.
Sudije: Irena Lazović (Bar), Jelena Mitrović (Podgorica).

Galeb: Tvrdišić, Кostić, Stanišić, Ćaćić, Franović, Roganović, Labović, Nikolić, Barjaktarović, Tuševljak, Vukčević, Mumović, Marotić.

Jedinstvo: Tvrdišić, Đorđević, Aj. Кaralić, Кrgović, Am. Кaralić, Hadžibegović, Rakočević, Radović, Кojović, Magdelinić, Peković, Idrizović, Jevrić, Madžgalj.

Odbojkašice Galeba pobjedom su otvorile nastavak sezone. U okviru osmog kola Prve lige, Baranke su u zanimljivom duelu slavile protiv bjelopoljskog Jedinstva 3:1, i poslije poraza Morače u Baru preuzele drugo mjesto na tabeli Prve lige.

Domaće su lagano stigle do uvodnog seta. Poslije vođstva Jedinstva 3:5, 7:8, domaće su preokrenule na 10:9 i do kraja ovog dijela igre uvećavali prednost, koja je u finišu seta iznosila 22:15.

U drugom setu potpuno druga slika na parketu. Gošćama je sve polazilo za rukom, razigrala se Dušica Đorđević i uz pomoć bloka Bjelopoljke stižu do maksimalne prednosti u drugom setu 13:22.

Treći dio igre donio je veliku borbu dva mlada sastava. Ekipe su se smjenjivale u vođstvu do finiša seta.

Kod rezultata 19:19 na servis je stala Simona Petranović, a poslije njenih servisa, Baranke su nanizale četiri poena za vođstvo 23:19.

Gošće se nijesu predavale. Smanjile vođstvo Galeba su na 23:22, ali su domaće poenom kapitenke Katarine Ćaćić, došle do prednosti od 2:1 u setovima.

Četvrti set donio je potpunu dominaciju domaćih odbojkašica. Galeb je vodio 5:1, 10:3, 16:5, za na kraju konačnih 25:9 i 3:1 u setovima.

U narednom kolu, ekipa Galeba je gost Rudara u Pljevljima.