by Ilija Kovačević / foto OSCG | 01:04:2016 | 17:21:27

Luka Bar – Galeb 2 – 3 (26:24, 25:13, 18:25, 19:25, 14:16).

Pljevlja, SC „ADA“, gledalaca oko 300.
Sudije ; M. Delić i B. Batizić (oba iz Podgorice)

Luka Bar ; Bojović, J. Rosić, Duraković, Joksimović, Rovčanin, M. Rosić, Hadžisalihović, Vuković, Kruta, Vujanović, Barjaktarović, Cenović.

Galeb ; L. Vujošević, Ćaćić, Čavić, Milivojević, Sekulović, I. Vujoševič, Đukić, N. Vujović, Bulatović, Mumović, Mašanović, Franović.

Odbojkašice Galeba plasirale su se u finale Kupa Crne Gore. Galebice su danas u Pljevljima u prvom polufinalu iznenadile šestostrukog osvajača Kupa i ove sezone neprikosnoveni tim domaće lige, gradskog rivala Luku Bar poslije pet setova.

„Sirene“ su dobro otvorile utakmicu, povele 2:0 u setovima, ali je tada „krenuo“ preokret. Galebice se nijesu predavale, mentalno su bile stabilne i uspjele su da anuliraju prednost rivala i stignu do 2:2 u setovima, odnosno izbore taj-brejk.

U petom setu je uslijedila prava drama na parketu „Ade“, a set je okončan na razliku. Luka Bar je imala u finišu petog seta vođstvo od 14:12, da bi Galeb sa četiri uzastopna poena stigao do velikog preokreta poslije dva sata i pet minuta igre. Galeb je anulirao prednost i došao do meč lopte 14:15, koju je realizovala Teodora Čavić sjajnim napadom i odvela Galeb u finale.

Galeb će u finalu u subotu veče od 18 sati uz direktan prenos na RTCG 2 igrati protiv podgoričke Morače koja je u durgom polufinalu bila bolja od domaćina ekipe Rudara 3:0.