Luka Bar 2 povela u finalnoj seriji Play – off-a Druge lige

by Ilija Kovačević | 03:04:2016 | 18:00:44

Luka Bar 2 – Galeb 2: 3 – 2 (24:26, 25:13, 25:19, 26:28, 15:12)

Sudije ; M. Vukčević i P. Beljkaš (oboje iz Bara)
Linijske sudije ; M.Mandić (Bar) i I. Mitrović (Budva)

Luka Bar 2 ; Bubanja, Zoronjić, Martinović, J. Rosić, Vuković, Pepđonović, Pavlović, Dević, Zavišić, Gvozdenović, Čović, Vukoslavčević.

Galeb 2 ; Nikolić, Stanišić, J. Barjaktarović, S. Ratknić, J. Ratknić, A. Barjaktarović, Šušić, Ćaćić, Marotić, Šćepanović, Mumović, Vuleković.

U prvoj utakmici finala Play – off-a Druge odbojkaške lige, „Luka Bar 2“ je iskoristila prednost „domaćeg“ terena i slavila sa 3:2 protiv gradskog rivala.

Publika u dobro ispunjenoj sali je skoro 150 minuta uživala u dobroj odbojci, a dva mlada sastava su pokazala sve lijepo što ovaj sport donosi i svakako da su ovo utakmice u kojima one mogu da napreduju, odnosno steknu neophodnu rutinu i iskustvo.

Poslije prvog seta koji je pripao drugoj ekipi Galeba na razliku (26:24), male „sirene“ su relativno lako preokrenule na 2:1 u setovima (25:13, 25:19).

Prava drama viđena je u nastavku. U četvrtom setu se igralo u egalu do 12:12, da bi pulenke Zlatka Ćaćića zaigrale mnogo bolje i napravile seriju sa kojom su došle skoro do petog seta i taj – brejka. Imale su „gošće“ prednost od 23:16, ali ni tu nije bio kraj.

Blažo Dobrković zove tajm-aut i male „sirene“ uspijevaju da se „vrate“ na 24:24. U finišu ovog seta Luka Bar 2 je imala i meč loptu na 26:25, ali su „galebice“ ipak došle do petog seta na razliku 28:26.

U petom setu se do prvog „tehničkog“ igralo u egalu (8:6). Potom Luka Bar 2 pravi mini seriju i dolazi do šest poena viška (12:6). Galebice uspijevaju da smanje razliku na 13:10, ali za potpun preokret nijesu imale snage.

Finalna serija Play – off-a igra se na dvije dobijene utakmice, a u narednoj je domaćin Galeb 2 u sali OŠ „Jugoslavija“.