by Ilija Kovačević | 14:04:2016 | 19:43:53

Luka Bar 2 – Galeb 2 : 1 – 3 (26:28, 26:24, 19:25, 21:25)

Sudije su ; M. Delić (Podgorica) i P. Beljkaš (Bar)
Linijske sudije ; A. Đuković i A. Brnović (Podgorica)

Luka Bar ; Dragan Bubanja, Elma Zornjić, Mia Martinović, Jasna Rosić, Katarina Vuković, Iva Pepđonović, Nikoleta Pavlović, Ksenija Dević, Lana Zavišić, Teodora Gvozdenović, Iva Čović, Tamara Vukoslavčević.

Galeb 2 ; Anđela Nikolić, Zorka Stanišić, Jovana Barjaktarović, Sara Ratknić, Jelena Ratknić, Ana Barjaktarović, Marija Šušić, Katarina Ćaćić, Lana Mirotić, Andrea Šćepanopvić, Marijana Mumović, Ivana Vuleković.

Sa poslednjim sudijskim zviždukom, zajedno uz huku sa tribina, završilo se i ovogodišnje izdanje Druge ženske odbojkaške lige. Druga ekipa Galeba je nakon skoro 2 sata igre, savladala domaćina, drugi tim Luke Bar sa rezultatom 3:1, time potpuno preokrenula rezultat u finalnoj seriji (prvi meč izgubile 3:2,u drugom pobijedile 3:0) i zasluženo ponijela naslov prvaka Druge lige.

Poput prva dva meča i u trećem je publika uživala u lijepim i neizvjesnim poenima.

U prva dva seta vidjena je prava rezultatska klackalica (prvi uzima Galeb 2,a drugi Luka Bar 2) i set lopte za oba sastava, dok u trećem domaća ekipa bolje startuje i pravi osjetnu prednost na  drugom tehničkom tajm autu, nakon kojeg su mlade “galebice” zaigrale znatno bolje i odlučnije i sa 18:14 prvo stigle na 18:18,te potpuno preokrenule i privele set kraju - 19:25.

Četvrti period igre je protekao u dominaciji Galeba 2 u  velikom dijelu seta, imale su gostujuće igračice i velikih 11:20 prednosti, ali domaća ekipa je opasno priprijetila i prišla na nekoliko poena razlike, medjutim nedovoljno da se rezultat preokrene - 21:25 za Galeb 2 i titula prvaka Druge lige.

Šampionski pehar kapitenu ŽOK “Galeb 2” Sari Ratknić, uručio je Komesar takmičenja Miloš Jovanović dok je medalje za prvo i drugo mjesto predao Nikola Vujačić član predsjedništva OSCG.