Odbojka

Reprezentacija Bara uspješno startovala na “Majskom turniru”

by Ilija Kovačević | 30:04:2016 | 21:38:20


Sjajan start odbojkaške reprezentacije grada Bara na 51. "Majskom turniru" u Beogradu.

Mlađani igrači Bar Volley-a koji nastupaju pod imenom našeg grada su u prelijepoj i zanimljivoj utakmici pobijedili kadetsku reprezentaciju Novog Mesta iz Slovenije rezultatom 2:1(25:19,19:25 i 17:15).


Kako je ekipa iz Slovenije finalista kadetskog prvenstva Slovenije, onda je uspijeh naših momaka još veći !

Kasno večeras naši momci su u drugom meču svoje grupe igrali protiv reprezentacije Beograda, inače favorita ovog takmičenja. Mladi odbojkaši iz Bara poraženi su sa 2:0.

Iako dosta mlađi od rivala, naši odbojkaši su pružili žestok otpor u prvom setu i nosili se do rezultata 21:21 do kada su bili ravnopravan protivnik, ali su na kraju izgubili set od više nego moćne selekcije Beograda 25:21.

U drugom setu bilo je 25:17 za prvog favorita turnira !

Na kraju istaknimo da su naši odbojkaši dobili sve pohvale za kvalitetnu partiju i jak otpor jednom od favorita turnira.

U nedjelju ujutro naši odbojkaši igraju za drugo mjesto u grupi protiv reprezentacije Požarevca !

Kadeti 

DRUGA GRUPA (rezultati)

 
Beograd A - Požarevac   2:0 25:16 25:14 50:30

Bar - Novo Mesto           2:1 25:19 19:25 17:15 61:59

Požarevac - Novo Mesto 0:2 16:25 19:25 35:50

Beograd A - Bar             2:0 25:21 25:16 50:37

Tabela poslije prvog dana
 
DRUGA GRUPA
 
1. BEOGRAD A      2 2 0 4:0 100:67 6

2. NOVO MESTO  2 1 1 3:2 109:96 4

3. BAR                  2 1 1 2:3 98:109 2

4. POŽAREVAC    2 0 2 0:4 65:100 0

Nedjelja 1. Maj

Bar - Požarevac u 08.45h  SC "Banjica" 2

Novo Mesto - Beograd A u 13.00h  SC "Banjica" 2
 

Kadetkinje

ČETVRTA GRUPA

Ankona - Aranđelovac     2:0 25:9 25:10 50:19

Budva - Šabac                2:0 25:10 25:21 50:31

Aranđelovac – Šabac      0:2 7:25 8:25 15:50

Ankona - Budva             2:1 23:25 25:22 18:16 66:63
 
Nedjelja 1. Maj
 
ČETVRTA GRUPA

Budva - Aranđelovac u 08.45h SC "Sport Eko" 1

Šabac - Ankona u 13.00h SC "Sport Eko" 1

Tabela poslije prvog dana
 
ČETVRTA GRUPA

1. ANKONA                  2 2 0 4:1 116:82  5

2. BUDVA                     2 1 1 3:2 113:97 4

3. ŠABAC                      2 1 1 2:2 81:65    3

4. ARANĐELOVAC       2 0 2 0:4 34:100  0