by OSCG | 26:06:2016 | 12:59:28

Crna Gora – Tunis 2:3 (25:22, 27:25, 29:31, 24:26, 17:19)

Crna Gora : Minić, Dabović, Babić, G.Ćuk, Strugar, Ćaćić, Lakčević (libero 1), Bojić, Radunović, B.Ćuk, Milić, Vukašinović, Ječmenica , Popović (libero 2).

Tunis :  Korbosli (libero ), Kadi, Miladi, Karamosli, Čeik, Naga, Moala, Kabi, Slimene, Juini, Ajeh, Agrebi.

Crnogorski odbojkaši poraženi su u subotu veče od Tunisa sa 3:2 (22:25, 25:27, 31:29, 26:24, 19:17) u drugom kolu turnira u Svjetske lige u Tunisu i šanse da se nađu na završnom turniru u Frankfurtu sveli na teoriju.

Ispustili su izabranici Slobodana Boškana prednost od 2:0 u setovima, kao i meč lopte u trećoj i četvrtoj dionici.

Selektor Boškan prvi put je ove sezone u Svjetskoj ligi odlučio da od početka šansu pruži Simu Daboviću na poziciji tehničara umjesto Rajka Strugara i to se pokazalo kao pravi izbor jer je Dabović sa nekoliko kuvanja i dobrih blokova na pravi način ušao u meč.

Bolje je počela Crna Gora, vodila sa 6:3, ali nam je popustio prijem kada je na servis došao Moala, pa je Tunis preokrenuo na 8:7 na prvom tehničkom tajm autu.

Poslije zaostatka od dva poena, 13:11, Boškan je pozvao tajm aut, a Minić prošao jednu tešku kontru, da bi poslije njegovog servisa Tunišani bili prinuđeni na grešku. Potom je blokirao Dabović, a bomba Bojića iz servisa donijela nam je 16:14.

Imala je Crna Gora i tri poena prednosti, 20:17, a onda su naši dozvolili domaćem timu da uhvati priključak na 22:22.

Ipak, završnica je pripala našem sastavu, a set je zaključio još jednim as udarcem Marko Bojić za 25:22.

Druga dionica bi se mogla nazvati setom preokreta. Uglavnom su poene i jedni i drugi osvajali u serijama nakon dobrih servisa. Crna Gora je u nekoliko navrata imala po tri poena prednosti (6:3, 12:9), ali su u završnici u boljoj poziciji bili domaći odbojkaši.

Vodio je Tunis 22:19, a onda je Minić odlično prošao sa kraja, pa otišao na servis. Nakon njegovih bombi Crna Gora je povela 24:22, pa propustila tri set loptu. Četvrta je bila srećna i nakon bloka Rajka Strugara, koji je u završnici seta zamijenio Dabovića (kod rezultata 18:16), naši su stigli do dva seta prednosti.

Tokom trećeg seta Crna Gora je uglavnom jurila rezultat, a domaćin se prvi put odlijepio kod rezultata 14:10. Međutim, vratili su se naši odbojkaši i stigli do izjednačenja (18:18), ali je tada na servis liniju došao nezgodni Ismail Moala. Četiri sljedeća poena osvoojio je Tunis, poveo 22:18 i činilo se da je sve gotovo. Tako nije mislio Aleksandar Minić, koji je servisima potpuno pomjerio prijem domaćih, pa je Crna Gora preokrenula na 23:22 i potom imala meč loptu. Nismo je iskoristili, potom spriječili pet set lopti Tunisa, ali ne i šestu pa je maratonski set pripao domaćoj selekciji 31:29.

I u četvrtom setu Tunišani su imali prednost tokom prvog dijela igre, a u odlučujući period ušlo se kod rezultata 16:13. Tada su naši preuzeli kontrolu igre, sa dva sjajna servisa Bojića stigli do 17:17, a onda i sa dva poena Boža Ćuka Crna Gora je povela 21:18 i činilo se da je pred vratima pobjede.

Tunis je uhvatio egal kod rezultata 23:23, ali je opet naš tim došao do meč lopte, međutim sa servisa je pogriješio kapiten Ćaćić.

Sljedeća dva poena pripala su Tunisu, a samim tim i set u kojem je crnogorska reprezentacija platila ceh zbog čak 11 grešaka.

Očajno je naš tim igrao u većem dijelu taj brejka, a u jednom momentu zaostajao čak 10:3, uz isključenje Bojića, koji je loptu poslao u publiku nakon što je izblokiran.

Uspjela je naša selekcija da se vrati, i opet se igralo na razliku, a onda kod rezultata 17:17 crveni karton i kazneni poen je dobio selektor Boškan zbog nepravilne izmjene, da bi potom kuvanje Strugara izblokirano i utakmica je izgubljena.

Naš najefikasniji igrač bio je Aleksandar Minić sa 23 poena, jedan više od Marka Bojića.

U posljednjem meču danas (nedjelja) od 17 sati Crna Gora će igrati protiv Meksika.

Ćaćić: Osjećam krivicu zbog poraza, slaba igra u napadu nas je skupo koštala

Kapiten naše odbojkaške reprezentacije Vojin Ćaćić kazao je da se osjeća krivim zbog poraza od Tunisa, jer nije odigrao na svom nivou.

Crna Gora je nakon druge izgubljene utakmice na turniru u Tunisu došla u tešku situaciju da je samo teorija drži u igri za plasman na finale u Frankfurtu.

“Osjećam se krivim jer nisam pružio igru kakvu sam očekivao, ali se nadam da ćemo izvući pouke da danas odigramo što jače protiv Meksika i sačekamo drugi rezultat, pa da vidimo kakav će biti krajnji epilog”, rekao je Ćaćić.

Nakon vođstva od 2:0 naš tim je iznenađujuće dozvolio rivalu da se vrati u utakmicu.

“Prva dva seta su bila dobra, iako su rezultatski bila izjednačena, osvojili smo ih lagano, jer smo igrali kako treba i bili sigurni u sebe. Ne mogu da objasnim zašto se desio pad u igri, zbog kojeg smo izgubili sljedeća dva seta. Uvukla se nervoza i nekoliko sudijskih grešaka je uticalo da izgubimo sigurnost”, istakao je naš kapiten.

Loša realizacija u napadu iz ugla Ćaćića odlučila je utakmicu.

“Mislim da je presudno što smo igrali slabo u napadu, nismo bili raspoloženi u tom segmentu igre. Mi se kao ekipa oslanjamo na dobar napada. Kada nam nije dan u napadu, teško je pobijediti, a vidjelo se da nam i oni lako prave kontre i osvajaju poene”, zaključio je Ćaćić.

Boškan: Bili smo malo više nervozni nakon propuštenih meč lopti

Selektor crnogorskih odbojkaša Slobodan Boškan smatra da su njegovi izabranici bili malo više nervozni nakon što su ispustili meč lopte u trećem i četvrtom setu duela sa Tunisom.

Naša reprezentacija je izgubila 3:2 od afričke selekcije i pored prednosti od dva seta.

“Bila je to teška utakmica. Za razliku od meča sa Venecuelom dosta stvari je bilo u našim rukama. Vodili smo 2:0 i imali meč lopte u trećem i četvrtom setu. Međutim, nismo uspjeli to da iskoristimo i poslije se ušlo u borbu sa ekipom Tunisa, koja je bila raspoložena i to joj je na kraju donijelo rezultat. Mislim da smo na momente, od trećeg seta, pa do kraja bili više nervozni jer nam je pobjeda bila nadomak ruke, a nismo uspjeli da je ostvarimo i to je jedan od razloga poraza”, rekao je Boškan.

Mladi stručnjak odlučio se da na početku četvrtog seta u timu ne bude Aleksandra Minića, koji je dotad bio naš najraspoloženiji igrač u napadu.

“Za sve što radim u ovom poslu, i za dobre i loše stvari preuzimam odgovornost. U tom momentu sam procijenio da je možda bolje da počnemo bez Minića u četvrtom setu i stojim iza te odluke”, istakao je Boškan.

Nakon nepunih 15 sati od susreta sa Tunisom, Crna Gora će danas odmjeriti snage sa Meksikom u meču u kojem će juriti ubjedljivu pobjedu kako bi do kraja ostala u trci za plasman na završni turnir.

“Za nas će najveći izazov biti da što prije zaboravimo meč sa Tunisom i spremimo se za Meksiko. Vjerujem da imamo snage, da možemo da pobijedimo Meksikance”, optimistično je zaključio Slobodan Boškan.