by Ilija Kovačević | 13:12:2016 | 21:18:43

Tirol Insbruk – Luka Bar 3-1 (22:25, 25:19, 25:15, 25:20)

Inzbruk, Dvorana “Universitätssporthalle”  INNSBRUCK, gledalaca oko 300.
Sudije ; GRELLIER (Švajcarska) i VALENTAR (Slovenija)

Tirol ; TRIENDL, KÖCHL, NOSKO, RAČIĆ, PENZ, ÖRLEY, BEAMISH , BRINDLINGER, FISCHER, HOLLAUS, HALLE, HANSON-TUNTLAND, BONZAGNI,MONCKS.

Luka Bar ; BOJOVIĆ, DEVIĆ, DURAKOVIĆ, CENOVIĆ, JOKSIMOVIĆ, ROVČANIN, J. ROSIĆ, M. ROSIĆ, VUKOVIĆ, KRUTA, VUJANOVIĆ, BARJAKTAROVIĆ.

U prvoj utakmici CEV Kupa, odbojkašice Luke Bar su večeras poslije 97’ minuta efektivne igre poražene u Austriji 3:1 od domaćeg Tirola.

Baranke su sjajno počele meč i nakon 27’ minuta efektivne igre prvi set dobile 25:22.

Međutim, to je bilo sve od barskog tima, koji u nastavku meča nije uspio da se ozbiljnije suprostavi rivalu, pa su domaće sa tri osvojena seta riješile pitanje pobjednika.

Nakon 18 godina, odbojkašice Luke Ваг su ponovo zaigrale u CEV kupu.

Prije skoro dvije decenije, Baranke su u ovom takmičenju, tada najslabijem (danas je to Čelendž kup), igrale turnir druge runde, i upisale pobjedu u tri meča, u konkurenciji njemačkog Minstera, švajcarskog Šafhauzena i Petanža iz Luksemburga, koga su ,,sirene” jedino savladale.

Pravo da se ponovo nađu u CEV kupu, crnogorske šampionke su dobile oktobarskom eliminacijom u prvom kolu Lige šampiona, od estonske Kohile (1:3,2:3).

Revanš utakmica odigraće se 21.decembra u SD "Topolica".