Luka Bar – Budovljani Lođ : 0 – 3 (15:25, 14:25, 22:25)

Bar ; SD „Topolica“, gledalaca oko 300.
Sudije : Jakub Gall (Češka) i Svetlana Zotović (Srbija)

Luka Bar ; Bojović, Peruničić, Duraković, Cenović, Joksimović, Rovčanin, M. Rosić, Vujanović, Vuković, Kruta, Barjaktarović.

Budvoljani Lođ ; Pelc, Polanska, Kutila, Tobiaš, Tvardovska, Strožik, Pjacia, Beier, Ma-Ervardt, Grobelna, Vinkourova, Grajber.

U prvoj utakmici drugog kola Kupa CEV poljski Lođ je večeras u Baru očekivano slavio sa maksimalnih 3:0.

Daleko iskusniji i kvalitetniji poljski predstavnik bio je ubjedljiv i dominantan od starta utakmice.

Raznovrstan napad i kvalitetna odbrana bili su odlučujući za maksimalan trijumf Lođa.

U prvom setu gošće su brzo stekle pet poena prednosti (8:3), da bi tu prednost povećale na drugom „tehničkom“ (16:10), čime je set bio riješen poslije 22' minuta efektivne igre 25:15.

Slična situacija bila je i u drugom setu, 25:14, poslije 19 minuta igre za Poljakinje.

U trećem setu mladi barski tim pokazao je zube i do samog kraja bio u "igri". Na prvi tehnički Baranke su vodile (8:5). Luka Bar se držala imala igru i rezultat. Pri rezultatu 19:19, gošće su sustigle rivalke, ali se domaće nijesu predavale. Slijedi nova serije Luke Bar od tri uzastopna poena (22:19), da bi Lođ serijom (6:0) riješio ovaj dio igre (25:22) a time i meč poslije 68' minuta igre.

Revanš utakmica je na programu u srijedu 25. januara od 18 sati u Lođu.